IMG 20181024 105106

 

Для об’єктивного та кваліфікованого захисту прав працюючих та здійснення профспілками громадського контролю за додержанням роботодавцем законодавства про охорону праці необхідно забезпечити якісне навчання з питань охорони праці на всіх рівнях профспілкового руху.

 

Федерація профспілок України системно працює над підвищенням рівня знань та практичних навичок фахівців, які опікуються питаннями охорони праці. З 22 по 26 жовтня 2018 року фахівці департаменту охорони праці апарату ФПУ організували і провели тижневе навчання і перевірку знань з питань охорони праці технічних інспекторів праці та інших представників профспілкових організацій на базі Академії праці, соціальних відносин та туризму ФПУ.   Темами занять були – розгляд нормативної бази і законодавчих ініціатив та їх обговорення, поглиблене вивчення особливостей здійснення громадського контролю, ознайомлення з європейськими директивами і міжнародними стандартами у сфері безпеки та гігієни праці, з досвідом країн Європи по їх впровадженню, а також проведено практичні заняття щодо визначення та оцінки професійних ризиків, оцінки безпеки робочих місць тощо.

Високий рівень викладання дисциплін з охорони праці забезпечили викладачі Міжнародного інституту менеджменту, міжнародні аудитори з систем менеджменту у сфері безпеки і гігієни праці, фахівці Держпраці, Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, керівники та фахівці апарату ФПУ.

 

454545445454545

 

Під час навчання 24 жовтня організовано виїзне практичне заняття на підприємстві ТОВ «Бетон-Комплекс» м. Київ. Слухачі ознайомилися з виробничою діяльністю цього підприємства, досвідом роботи профспілкової організації, провели практичне заняття щодо оцінки рівня безпеки на робочих місцях, на яких випробували систему Елмері (досвід Фінляндії) в реальних виробничих умовах. Федерація профспілок України висловлює щиру вдячність за допомогу у відвідуванні цього підприємства Павлишиній Стефанії Петрівні - Голові первинної профспілкової організації ТОВ «Бетон-Комплекс» Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України.

26 жовтня за результатами перевірки знань з питань охорони праці групі технічних інспекторів праці та іншим представникам профспілок вручено відповідні посвідчення.

У ході семінару більшість слухачів висловлювали пропозиції щодо відновлення проведення двотижневого навчання (за 80-ти часовою Програмою), зміцнення Технічної інспекції праці ФПУ, збереження високопрофесійного кадрового складу, проведення відповідного навчання на регіональному і галузевих рівнях, на рівні первинних профспілкових організацій, надання кваліфікованої допомоги, консультацій, здійснення заходів щодо його вдосконалення, впровадження сучасних європейських методик тощо.

 

P81024-111430

Попереду велика робота, яку необхідно проводити разом з членськими організаціями ФПУ і всіма членами профспілок для практичного втілення набутих знань заради справи захисту прав працівників на безпечні і здорові умови праці.

 

 Горюн Т.М. –

зав. відділом технічної інспекції праці

департаменту охорони праці апарату ФПУ