20200721 094655

Сьогодні відбулася робоча зустріч Голови ФПУ Григорія Осового з Т.в.о. голови Держслужби України з питань праці Віталієм Сажієнком і його заступником Ігорем Дегнерою з питань розвитку співпраці в питаннях захисту прав та інтересів працівників.

У ході зустрічі учасники обговорили широке коло питань і, в першу чергу, що стосується боротьби з таким ганебним явищем як заборгованість із заробітної плати в Україні, яка постійно зростає. Посилення відповідальності роботодавців за несвоєчасну і неповну виплату заробітної плати працівникам. Розглянули випадки, що стосуються хронічної заборгованості.

Григорій Осовий поінформував керівництво Держпраці про структуру правозахисної діяльності Федерації профспілок України, інститут правових інспекторів та громадських інспекторів праці профспілок. Він підкреслив роль законотворчої роботи в питаннях захисту прав працівників, яка відкриває вікно можливостей  для інспектування дотримання  роботодавцями законодавства про працю, важливість активізації роботи СПО об’єднань профспілок  на рівні Урядових комітетів. Залучення експертного потенціалу міжнародних профспілкових об’єднань та організацій. Відзначив надану ними підтримку в відстоювання конституційних прав і свобод працівників в процесі реформування трудового законодавства в Україні.

Учасники зустрічі обговорили актуальне питання створення здорових і безпечних умов праці на робочих місцях на підприємствах і в організаціях, зокрема щодо дотримання санітарних норм та забезпечення індивідуальними засобами захисту працівників, соціальну відповідальність бізнесу в цих питаннях.

20200721 094631

Важливість порушеної проблеми наглядно продемонструвала ситуація з захистом життя і здоров’я українських лікарів під час карантинних обмежень. Зростання захворюваності серед медпрацівників при виконанні ними посадових обов’язків і втрат пов’язаних з цим. Розслідування та перерозслідування всіх смертельних випадків. Відсутності належного числа лікарів-гігєністів та можливостей для їх фахової підготовки/перепідготовки, проведення навчань.

Учасники  звернули увагу на необхідність реформування  охорони праці в Україні, зокрема підготовки нової редакції закону про охорону праці на базі імплементації європейських стандартів охорони праці (Директив ЄС, Конвенцій МОП №81,129), створення балансу прав та інтересів роботодавців і працівників.

Керівники Держпраці висловили солідарність з позицією профспілок щодо забезпечення прозорого і дієвого нагляду за охороною праці, підвищення ефективності громадського контролю за дотриманням трудового законодавства та висловилися за прийняття спеціального закону про інспекцію праці та відзначили, що існує ще багато соціально-трудових проблем, вирішення яких потребують спільних зусиль.

Підсумовуючи Григорій Осовий висловив загальну думку про необхідність розвитку  подальшої співпрацю ФПУ і Держпраці в питаннях захисту законних прав  та інтересів працівників. 

20200721 094507

Прес-центр ФПУ