imagesПрофспілки беруть активну участь  у  підготовці проекту нової  Гігієнічної класифікації умов праці

 

     До СПО всеукраїнських об’єднань профспілок у липні цього року надійшов проект надзвичайно важливого нормативно-правового документу – Гігієнічної класифікації умов праці.

     Зважаючи на виняткове значення прийняття цього нормативного акту для поліпшення умов праці на підприємствах, в установах і організаціях України, та належного соціального захисту працюючих (особливо – зайнятих на роботах з важкими та шкідливими умовами праці), проект було надіслано на розгляд членським організаціям ФПУ та членам СПО.

     Оперативно відгукнулись на пропозицію СПО та надали ділові пропозиції щодо змін та доповнень у проект Донецька обласна рада профспілок (Голова Пастушенко В.М.), Федерація профспілок Луганської області (голова – Тураєв В.О.), Профспілка працівників державних установ України (голова Профспілки – Нікітіна Т.В.), Профспілка працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України (голова Профспілки – Хмарний О.Т.), Профспілка працівників охорони здоров’я України (голова профспілки – Коваль В.М.), Голова профкому об’єднаного профспілкового комітету «Лукор-Карпатнафтохім»    Кушлик О.О.

     Зазначені пропозиції були опрацьовані і систематизовані у департаменті охорони праці ФПУ і направлені  за підписом Голови СПО профспілок розробникам (Міністерство охорони здоров’я України, Інститут медицини праці АМНУ).

      Постійно діюча Республіканська проблемна комісія з питань гігієни праці (далі – РПК) на своєму  засіданні 22.07.2013 більшості зауважень ФПУ дала позитивну оцінку, і прийняла  рішення про створення робочої групи з представників Інституту медицини праці (як головного розробника проекту), представників МОЗ України, профспілок та роботодавців для детального обговорення пропозицій і зауважень та  прийняття узгоджених рішень по кожному з них.

        Станом на 16 серпня ц.р.  відбулося чотири  засідання зазначеної робочої групи   за участю представників ФПУ. (24 липня, 7 і 14 серпня поточного року).     

        З більшістю зауважень профспілок розробники проекту погодились і внесли  відповідні зміни та доповнення до проекту.

        По окремих пропозиціях консенсусу не досягнуто, тому вирішено винести їх обговорення на заключне засідання РПК.

        Робота над проектом триває.

                                             Департамент охорони праці  апарату ФПУ