Семінар 1

28 квітня, напередодні Всесвітнього дня охорони праці, профспілки Харківщини провели семінар «Взаємодія соціальних партнерів щодо зменшення рівня виробничого травматизму та професійних захворювань у Харківській області».

 

Через значну небезпеку в місті, семінар проведено у змішаному форматі – офлайн та онлайн. У заході взяли участь голови обласних організацій профспілок, профспілкові активісти, представники влади, роботодавців, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області та Північно - Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці.

Учасники семінару хвилиною мовчання вшанували пам'ять працівників, які загинули на війні та виробництві.

Під час роботи семінару відмічалось, що з початком повномасштабної збройної агресії російської федерації, тисячі працівників втратили можливість працювати у безпечних та здорових умовах праці. З’явилась велика кількість нових, у т.ч. смертельно небезпечних чинників в усіх галузях економіки. Брак кваліфікованих кадрів та підвищена небезпека роботи призводять до збільшення кількості нещасних випадків та професійних захворювань.

У той час, як країна втрачає найкращих на фронті, неприпустимо допускати смертельних випадків на виробництві. Важливо підвищити увагу працівників і керівництва підприємств, установ та організацій до питань безпеки й гігієни праці, постійно вдосконалювати систему управління охороною праці та впроваджувати найефективніші практики, щоб забезпечити безпеку на виробництві. Владою ініціювано різке зниження рівня страхових гарантій потерпілим працівникам, а роботодавцями зупиняють відповідні положення колективних договорів, внаслідок чого обмежено можливості санаторно-курортного лікування, медичної реабілітації. Тим самим травмованим працівникам зменшено можливість відновити здоров’я та працездатність. Прийнято рішення щодо направлення листа-звернення про необхідність забезпечення відшкодування вартості лікування потерпілім на виробництві.

Семінар

Під час семінару обговорені питання стану виробничого травматизму , в тому числі сі смертельними наслідками та в наслідок воєнних дій, дотримання роботодавцями законодавства, правил та інших нормативно-правових актів з питань охорони праці , профілактики та розслідування нещасних випадків на виробництві, види щомісячних страхових виплат, які призначаються та виплачуються органами Пенсійного фонду внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.

 

Наталя Гриценко,

завідувачка відділу соціально-економічних, правових питань та охорони праці ОПХО