12 червня 2014 року у приміщенні клубу Кабінету Міністрів України (м. Київ, вул. Інститутська, 7) відбулося перше засідання оновленого складу Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Головував на засіданні Віце-премьер-міністр України Сич Олександр Максимович. Участь у засіданні брали Міністр охорони здоров’я України Мусій Олег Степанович, Голова Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань Курпіта Володимир Іванович, Голова Координаційної ради всеукраїнського благодійного фонду «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» Жовтяк Володимир Олегович, члени оновленого складу Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу - представники від урядового сектору та недержавних громадських організацій, що проводять діяльність у сфері боротьби з ВІЛ-інфекцією/СНІДом, туберкульозом та іншими соціально небезпечними захворюваннями.

 

1 президиум

 

Серед членів Національної ради участь в роботі взяли представники від всеукраїнських об’єднань профспілок а також фахівці відповідних підрозділів Федерації профспілок Україні, які забезпечують аналіз матеріалів та підготовку пропозицій профспілок до засідань Ради.

     Також були присутні на засіданні народні депутати України, керівники та фахівці Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань, ДУ «Український центр контролю за соціально-небезпечними хворобами», міністерств та відомств, представники яких входять до складу Національної ради.

 

2 члены НР

 

         У порядку денному було розглянуто низку питань. Зокрема, розглянуто та затверджено в цілому проект Концепції запиту на фінансування для України у 2015-2017 роках гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, визначено строки подання відповідного запиту від України до Глобального фонду, обговорено установи та організації, які претендують на виконання гранту та за результатами обговорення обрано Основних реципієнтів Запиту на фінансування гранту Глобального фонду,  надано оцінку діяльності Національної  ради  відповідно  до кваліфікаційних вимог Глобального фонду, схвалено проекти плану вдосконалення діяльності Національної ради та план нагляду Національної ради на 2014 рік, забезпечення виконання якого Національна рада доручила Голові комісії з нагляду Гришаєвій І.В.

        

4 члены НР

 

Також розглянуто інформацію про стан забезпечення закупівлі, перереєстрації та планомірного постачання в регіони якісних протитуберкульозних та антиретровірусних (для лікування ВІЛ-інфекції) препаратів, закуплених за кошти Державного бюджету.

       Національна рада доручила Міністерству охорони здоров’я України прискорити проведення закупівлі лікарських засобів та засобів медичного призначення за напрямами «Туберкульоз» та «ВІЛ-інфекція», було висловлено низку зауважень та застережень щодо можливої критичної ситуації у цій сфері.

Важливим результатом роботи Національної ради стало підписання на засіданні протоколу щодо узгодження подання на розгляд Верховної Ради України проекту Закону України «Про затвердження Загальнонаціональної цільової програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки».

 

3 члены НР

 

Цей законопроект розроблявся за участі фахівців Федерації профспілок України, неодноразово розглядався Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні та доопрацьовувався з урахуванням пропозицій профспілок, які були враховані у проекті. Узгодження законопроекту оновленою Національною радою з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу дає сподівання, що Верховна Рада України затвердить його у повному обсязі.

 

6 выступление

 

Департамент  охорони праці ФПУ