1Департамент охорони праці продовжує співпрацю з галузевими навчально-методичними установами у проведенні семінарів-навчань з питань охорони праці та охорони здоров’я для фахівців різних галузей, представників профспілок з охорони праці та працівників, що проходять планові навчання з охорони праці та підвищення кваліфікації.

4 грудня цього року на запрошення керівництва Українського центру підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів лісового господарства Державного агентства лісових ресурсів України був проведений останній за планом 2014 року семінар-навчання за темами: «Психологія безпеки праці. Гігієна праці та виробнича санітарія. Медичне обслуговування працівників на виробництві. Профілактика професійних отруєнь і захворювань», «Надання долікарняної допомоги потерпілим», «Санітарно-побутове обслуговування працівників» для групи з 19 працівників, фахівців з охорони праці, голів профкомів виборних органів первинних профспілкових організацій державних лісогосподарських підприємств різних регіонів України. Семінар провів завідувач відділу охорони здоров’я – довірений лікар ФПУ Легков В.А.

Під час проведення навчання розглядалися питання законодавства у сфері гігієни праці, застосування Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, Порядку розслідування нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, профілактики виробничого травматизму на виробництві та співпраці з медико-соціальними експертними комісіями, практичні навички надання першої домедичної допомоги постраждалим внаслідок виробничих аварій тощо. Також розглянуто статистику професійних захворювань та виробничого травматизму, вплив загальних захворювань на зростання профзахворювань та травматизм, практичні приклади надання домедичної допомоги постраждалим від виробничих аварій та проведення профілактичних медичних оглядів.

Загальна кількість слухачів, що пройшли навчання за період з червня по грудень 2014 року за участі фахівців департаменту охорони праці Федерації профспілок України становить більше  двохсот осіб.

 

                                                               Департамент охорони праці апарату ФПУ