Изображение 011

 

Проблемні питання діяльності профспілок в умовах децентралізації влади і створення об’єднаних територіальних громад обговорено сьогодні у ФПУ за участю керівників всеукраїнських профспілок та профоб’єднань.

 

Головував на засіданні заступник Голови ФПУ Євген Драп’ятий.

Перед учасниками наради виступила представник Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лідія Євтушенко.

Вона розповіла про особливості запровадження на місцях законів стосовно децентралізації влади і утворення територіальних громад, а також наголосила на тому, що усі зазначені зміни мають робитися заради інтересів людей.

 

Изображение 014

 

Особливо було підкреслено, що роль профспілок у процесах реформування територіальних громад важко переоцінити, тому що профспілки мають розвинену мережу організацій, які здійснюють безпосередній зв'язок з трудівниками та більшістю представників на територіях, мають кваліфікований персонал і досвід роботи, що може стати в нагоді новоутвореним об’єднанням громадян.

Під час наради обговорено позитивні та негативні приклади створення громад на базі районних або сільських/селищних рад, досвід їх співпраці з профспілковими організаціями.

 

Изображение 018

 

Висловлено низку рекомендації для профспілкових структур усіх рівнів щодо заходів, які їм потрібно здійснити для врегулювання актуальних питань діяльності профспілок в умовах утворення об’єднаних територіальних громад.

 

Изображение 024

 

Изображение 027

 

Прес-центр ФПУ