20191017 112330

 

 

17–18 жовтня ц.р. за підтримки проекту Union to Union Міжнародної конфедерації профспілок відбувся навчальний семінар «Органайзинг: активні члени – сильна профспілка» для фахівців всеукраїнських профспілок, територіальних профоб’єднань, відповідальних за організаційну роботу.

На відкритті семінару із вступним словом до учасників звернулися голова Федерації профспілкових організацій Чернігівської області Ігор Москаленко та заступник Голови Федерації профспілок України Євген Драп’ятий.

Тренери Чернігівського Навчально-методичного центру профспілок Володимир Ковальчук та Віталій Копиш провели декілька тренінгових блоків щодо основ органайзингової роботи, технологій органайзингу, використання кращих європейських практик профспілкової роботи, методик проведення тематичних зустрічей з працівниками тощо. Зупинилися також на темі організації профспілкових інформаційних кампаній та їх ролі в органайзинговій роботі. Учасники семінару ознайомилися з основними механізмами створення інформаційних повідомлень під час органайзингових кампаній, обговорили питання протидії антипрофспілковій пропаганді та «жовтим профспілкам», у формі практичного завдання потренувалися в розробці технічного плану органайзингової кампанії, спрямованої на різні категорії працівників, а також спробували виділити особливості роботи з окремими соціальними верствами працюючих.

Також серед практичних кейсів слухачам було запропоновано напрацювати проекти інформаційних кампаній щодо залучення до профспілок працівників у неохоплених секторах економіки.

Заключна тема першого дня семінару стосувалася лідерства та компетенції профспілкового лідера, його ролі в органайзинговій кампанії Практичний психолог Ірина Глушко розповіла про основні ознаки лідера, а також психологічні аспекти під час спілкування з різними типами людей. Як практичне завдання учасниками було запропоновано визначити основні навики, вміння сучасного профспілкового лідера.

Другий день семінару був присвячений посиленню спроможності та потенціалу профспілок, залученню активної молоді до профспілкового руху та представленню її у виборних органах профспілок. Зокрема, виклики і загрози профспілковому руху в Україні, роль молоді у подоланні цих викликів, а також інші можливості учасники обговорили в рамках дискусії «Профспілковий рух в Україні: реалії, виклики та загрози, перспективи розвитку», модератором якої виступив Євген Драп’ятий. Під час своєї презентації він розповів про основні причини падіння профспілкового членства, сучасний стан профспілок та заходи, які проводяться Федерацією профспілок України в цьому напрямі.

Питання підготовки та проведення звітів і виборів у профспілках та їх об’єднаннях презентувала керівник департаменту профспілкового руху та зв’язків з громадськими організаціями апарату ФПУ Лариса Ровчак. Вона зосередила увагу слухачів на необхідності внесення змін до статутів профспілок у відповідності до законодавства, а також рішень Ради та Президії ФПУ щодо представництва молоді та жінок у виборних органах профспілок та профоб’єднань. Також було обговорено проблемні питання реєстрації профспілкових організацій в органах юстиції.

Учасники семінару обмінялися досвідом із створення профспілкових організацій у транснаціональних компаніях (Coca-Cola) та збереження профспілок при створенні об’єднаних територіальних громад.

За підсумками семінару було визначено основні напрями роботи щодо зміцнення потенціалу профспілок. Зокрема, йшлося про необхідність внесення змін до законодавства в частині спрощення процедури страйку, адже сьогодні інструмент страйку не працює. Необхідно також змінити свідомість членів профспілок, серед яких і досі переважає думка, що профспілки існують лише для надання путівок та матеріальної допомоги, а не є організацією для захисту їхніх прав.

Отже, головним залишається питання свідомого профспілкового членства. Тож необхідно кардинально змінити інформаційну політику профспілок на всіх рівнях.

Логічним і приємним завершенням семінару стали вручення сертифікатів та обмін враженнями й пропозиціями щодо проведення наступних заходів.

20191017 115029

 

20191017 141203

 

20191018 091110

 

изображение viber 2019-10-18 16-08-02

 

 

 

Департамент профспілкового руху та зв’язків

з громадськими організаціями апарату ФПУ