1588239505 fpu 1 

Шановні спілчани!

Шановні ветерани праці і профспілкового руху!

 

Традиційно День праці – 1 Травня є святом трудящих, яке згуртовує їх навколо профспілок та єднає у відстоюванні своїх соціально-економічних прав та інтересів, передусім на працю і гідне життя. Воно завжди нагадує усім про повагу до працюючої людини.

На жаль, людство вже вдруге зустрічатиме цей день в умовах світової пандемії COVID-19. Через пандемію уряди країн, роботодавці, профспілки, працівники та населення в цілому стикнулися з безпрецедентними викликами та загрозами. Більше року з цією бідою бореться все українське суспільство.

Нинішня пандемія ще рельєфніше продемонструвала глобальну нерівність і несправедливість, яка стала наслідком впливу олігархічно-кланової системи і корупції у владі, що формувалась упродовж останніх десятиліть і досі не зруйнована під тиском українських революцій.

Сформувався невеликий прошарок багатих і супербагатих людей, а понад 70% українських громадян, за експертною оцінкою, є бідними.

Багаті країни можуть собі дозволити спрямувати колосальні фінансові та матеріальні ресурси на подолання хвороби й допомогу людям та швидко відновити темпи зростання економіки. А бідні країни і бідні люди наслідки пандемії будуть долати набагато складніше і значно довше.

У складних умовах карантинних обмежень Федерація профспілок України, її членські організації роблять усе можливе задля захисту здоров’я працюючих на робочих місцях, особливо тих, хто перебуває на передньому краї оборони, надає соціальну і правову допомогу тим, хто втратив роботу, незаконно відправлений у неоплачувані відпустки, допомагають людям старшого віку, учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, які потребують додаткових заходів соціального захисту в цей особливий період.

Важливим завдання для профспілок залишається захист трудових, соціально-економічних прав та свобод громадян в усіх сферах економіки у цей непростий час. ФПУ за міжнародної підтримки активно протидіє так званій «трудовій реформі», нав’язаній владою, що відкрила широкий фронт наступу на права працівників і профспілок. І робить усе можливе задля впровадження в нашій країні європейських стандартів життя, безпеки праці, підвищення розмірів основних державних соціальних стандартів та гарантій задля скорочення соціальної нерівності, збереження і розвитку нашої незалежної суверенної держави.

ФПУ закликає членів профспілок, всіх соціально активних громадян 1 Травня в доступний публічний спосіб через акції, у соціальних мережах, теле-, радіоефірах, на шпальтах газет і журналів сказати рішуче «Ні!» непомірному в порівнянні з доходами працюючих росту вартості життя, донести до влади соціальні вимоги та продемонструвати свою єдність і солідарність у боротьбі за права працівників і профспілок, за краще майбутнє для всіх.

Вітаючи всіх із Днем праці, ми від імені 4 млн спілчан заявляємо, що впевнені у власних силах і спроможні вибороти право трудового народу на гідне життя!