відпочинок

Чи можливо в умовах воєнного стану здійснити оздоровлення та відпочинок дітей України?

Цій темі було присвячене засідання Центрального міжвідомчого штабу з координування організації оздоровлення та відпочинку дітей при Міністерстві соціальної політики України, яке відбулося 24 травня ц.р.

На засідання було запрошено заступника Голови ФПУ Євгена Драп’ятого, який є членом цього Штабу.

Свою позицію на засіданні висловили представники Міністерства оборони України, Державної служби надзвичайних ситуацій, Національної поліції України, Держпраці, міністерств освіти і науки, охорони здоров’я, Держпродспоживслужби, Національної соціальної сервісної служби, народний депутат України Тетяна Скрипка та низка представників обласних військових адміністрацій.

Усі вони зазначали, що найпершою умовою має бути безпека дітей під час можливих повітряних атак, адже нині уся територія України є під загрозою. Тому дітей у цей час треба негайно перемістити до бомбосховищ або інших укриттів. Бомбосховища не були передбачені для дитячих оздоровниць.

У більшості обласних військово-цивільних адміністрацій відсутні кошти  на дитяче оздоровлення, бо їх передано для потреб Збройних сил.

Дитячі оздоровчі заклади також не готові до відкриття оздоровчого сезону. Нині вони не обстежені комісіями та не отримано дозволів на відкриття.

Під загрозою є і переміщення дітей з одного регіону до іншого як залізницею, так і автотранспортом. та висока ціни на пальне.

За пропозицією Євгена Драп’ятого члени Штабу визнали за доцільне:

1.                Відтермінувати на 1 місяць розгляд питання щодо готовності до літнього оздоровчого сезону закладів оздоровлення дітей, які розташовані у більш безпечних регіонах  України.

2.                 Оздоровлення та відпочинок дітей можливий при дотриманні умов:

-                    дозвіл на відкриття слід отримати найперше від військових державних адміністрацій на цій території;

-                    проведення комплексної перевірки ДОЗ усіма службами;

-                    забезпечення безпеки дітей при повітряній загрозі;

-                    збільшення кількості вихователів;

-                    отримання згоди від батьків на перебування дітей в ДОЗ.

3. Визнати за доцільне здійснювати оздоровлення дітей, які проживають на адміністративній території, де розташований ДОЗ, а також дітей переміщених осіб та інших категорій дітей при згоді їхніх батьків. Оздоровлення дітей за межами України здійснюватиметься за кошти благодійних організацій через обласні держадміністрації.

Такі рішення Штабу ляжуть в основу відповідного рішення Уряду України.

  

Департамент профспілкового руху та зв’язків з громадськими організаціями