WP 20161006 10 48 07 Pro

 

7 жовтня 2016 року завершено навчання правових інспекторів праці членських організацій ФПУ, яке відбувалося на базі Академії праці, соціальних відносин та туризму ФПУ.

Профспілкові юристи, які навчалися вперше, успішно пройшли перевірку знань, що підтвердила засвоєння ними теоретичних знань та отримання практичних навичок за окремою програмою.

Останній тиждень навчання був насичений лекціями та практикумами з питань професійної діяльності слухачів: організації громадського контролю за додержанням трудового законодавства, захисту профспілкових прав. Був засвоєний теоретичний і практичний матеріал, що стосувався основного інструментарію інспекторів праці: інспекційних перевірок, консультування та публічних виступів з правових питань, планування роботи.

Окрема увага була приділена практиці вирішення індивідуальних трудових спорів. Власним досвідом з розгляду трудових та адміністративних  справ у судах щедро поділилася відомий успішний адвокат, кандидат юридичних наук, доцент Академії праці, соціальних відносин та туризму ФПУ Циганчук Наталія Антонівна. Цінні практичні поради адвоката безперечно стануть у нагоді правовим інспекторам праці, адже значну частину свого робочого часу вони присвячують саме питанням захисту та представництва прав та інтересів членів профспілок у судах.

В процесі навчання профспілкові юристи також долучилися до заходів ФПУ з нагоди відзначення Всесвітнього дня дій за гідну працю.

Зокрема, в середу 05 жовтня 2016 року ними було проведене  консультування з правових питань для працівників та студентів Академії, представників окремих галузевих профспілок.

Такими чином, на практиці, в нестандартних умовах правники засвоїли навички ефективного консультування громадян. Питання, з якими зверталися відвідувачі імпровізованого «консультативного пункту» стосувалися трудових та сімейних відносин, призначення пенсій, оплати листків непрацездатності, нарахування субсидій, соціального захисту окремих категорій громадян, укладення колективних договорів, профспілкової діяльності, працевлаштування неповнолітніх. Відвідувачі консультації висловлювали щиру подяку за можливість отримати безоплатно реальну правову допомогу кваліфікованих фахівців безпосередньо за місцем роботи та навчання.

В четвер 06 жовтня 2016 року профспілкові юристи стали учасниками круглого столу на тему: «Боротьба з незадекларованою працею в Україні: позиція профспілок», до якого також долучилися магістранти, аспіранти, студенти та викладачі Академії.

Під час круглого столу були заслухані наступні повідомлення:

  1. 1.«Заробітна плата в конвертах: “плюси” та “мінуси” для найманих працівників» (Некрасова Олександра Сергіївна – студентка магістратури Академії праці, соціальних відносин та туризму ФПУ);

2. «Відсутній трудовий договір працівника з підприємством:погляд молоді» (Опенько Богдан Сергійович - студент магістратури Академії праці, соціальних відносин та туризму ФПУ);

3. «Втрата соціального забезпечення як наслідок незадекларованої праці» (Михайловська Олександра  Олександрівна – студентка магістратури Академії праці, соціальних відносин та туризму ФПУ);

4. «Відповідальність роботодавців за незадекларовану працю – нове в законодавстві» (Гостєва Світлана Анатоліївна - правовий інспектор праці Кіровоградської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України).

В ході обговорення повідомлень розгорнулася гаряча дискусія, під час якої було визначено основні чинники, які сприяють поширенню незадекларованої праці, ставлення молоді до неї та шляхи подолання проблеми.

Своїми думками з предмету обговорення поділилися модератор круглого столу Сидоряк І.Г., адвокат Циганчук Н. А., аспіранти Кравченко О. та  Редік О., профспілкові юристи Кучинський В.М., Курилкін С.І., Канович В.Л., Рибалка О.М., Плахова К.Ю., Гостєва С.А.

Учасники круглого столу опрацювали пропозиції круглого столу щодо ролі профспілок у боротьбі з із зазначеним ганебним явищем, які будуть оприлюднені  окремо на веб сайті ФПУ.

Зазначений захід видався дуже корисним для усіх: студенти дізналися про основні ризики, пов’язані із незадекларованою працею, а профспілкові юристи, в свою чергу, на практиці перевірили засвоєні теоретичні знання щодо ефективної підготовки публічних виступів та висловили свою позицію із проблемного питання.

 

Вітаємо колег з проходженням підвищення кваліфікації та бажаємо успіхів в роботі! Доброї дороги і до наступних зустрічей!

 

Особлива вдячність керівникам членських організацій ФПУ, які забезпечили профспілковим юристам можливість здобути нові знання та навички, що використовуватимуться ними в роботі на благо та в інтересах членів профспілок!

 

СПИСОК

правових інспекторів праці, фахівців членських організацій ФПУ, які пройшли первинне навчання з 26 вересня по 7 жовтня 2016 року на базі АПСВТ ФПУ

 

п/п

ПІП

Посада, назва Профспілки

1.

Зайцева Оксана Олександрівна

Головний спеціаліст – правовий інспектор Правової та технічної інспекції праці ФПУ

2.

Канович Валентина Леонідівна

Головний правовий

інспектор праці Київської міської організації ЖКГ

3.

Шевченко

Людмила Анатоліївна

Головний правовий інспектор праці ЦК оборонної промисловості

4.

Кучинський Василь Миколайович

Правовий інспектор праці ЦК Укрелектропрофспілки

5.

Курилкін Сергій Іванович

Завідувач юридичного відділу ЦК Профспілки працівників освіти і науки України

6.

Білоус Володимир Дмитрович

Правовий інспектор праці Київської обласної ради Профспілки працівників освіти і науки України

7.

Гостєва Світлана Анатоліївна

правовий інспектор праці Кіровоградської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України

8.

Черниш Володимир Петрович

Юрисконсульт Луганського обкому

Профспілки працівників освіти і науки України

9.

Плахова Каріна Юріївна

Завідувач відділу правової роботи апарату ЦК Профспілки авіабудівників України

10.

Бакланова Наталія Володимирівна

Спеціаліст з правових питань Федерації профспілок Одеської області

11.

Рибалка Олександр Миколайович

Правовий інспектор праці Добропільської територіальної організації Профспілки вугільної промисловості

 

 

СПИСОК

правових інспекторів праці, фахівців членських організацій ФПУ, які пройшли повторне навчання з 26 вересня по 30 вересня 2016 року на базі АПСВТ ФПУ

 

п/п

ПІП

Посада, назва Профспілки

1.

Сидоряк Ірина Георгіївна

Заступник керівника Правової та технічної інспекції праці профспілок – головний правовий інспектор

2.

Мосійчук Тетяна Іванівна

Головний спеціаліст – правовий інспектор Правової та технічної інспекції праці ФПУ

3.

Комарницька Віра Петрівна

Правовий інспектор праці Об’єднання профспілок Львівщини

4.

Гураль Уляна Романівна

Начальник юридичного відділу-правовий інспектор праці Ради профспілок Івано-Франківської області

5.

Яковлев Андрій Володимирович

Правовий інспектор праці, завідувач комплексу правової освіти Підприємства «Навчально – культурний центр «Побужжя ФПО» ФПУ Хмельницької області

6.

Терлецька Оксана Дмитрівна

Заступник Голови  ФПО Кіровоградської області

 

7.

Просяник Галина Іванівна

Правовий інспектор праці ПМГУ

8.

Бабич Віталій Вікторович

Заступник Голови – головний правовий інспектор праці Укркомфлоту

 

Правова та технічна інспекція праці ФПУ

 

WP 20161006 10 47 51 Pro

 

20161005 122610 resized 2

 

 

 

20161004 093608 resized

 

20161004 104258 resized 2

 

20161005 142933 resized

 

20161005 122620 resized 2

 

20161005 123926 resized 2