medzhytomyr 01


23 лютого 2018 року міністр юстиції України Павло Петренко на стратегічній сесії з планування за напрямком «Реформа системи виконання судових рішень» анонсував, що з 1 квітня в усіх регіонах України почнуть діяти спеціальні штаби та мобільні групи Державної виконавчої служби Мін’юсту, які займатимуться стягненням з підприємств-боржників на користь громадян заборгованостей із заробітної плати. Подібні заходи наразі досить успішно вживаються щодо повернення заборгованостей з виплати аліментів.

 

За словами міністра, на сьогодні така заборгованість перевищує 2,7 млрд. грн. Тільки на виконанні в органах виконавчої служби перебуває виконавчих документів і рішень судів на півмільярда гривень.

Міністр юстиції впевнений, що жоден роботодавець, не залежно від того малий це підприємець чи величезна компанія, не залежно від того в приватній чи державній вона власності, не уникнуть відповідальності.

Враховуючи зазначену інформацію, членським організаціям ФПУ, їхнім органам та структурним ланкам необхідно організувати проведення відповідної роз’яснювальної роботи в профспілкових організаціях щодо порядку пред’явлення виконавчих документів до виконання, прав та обов’язків стягувачів тощо.

Слід звернути увагу членів профспілки на те, що контактувати із згаданими штабами та мобільними групами, ймовірно, матимуть можливість лише ті працівники - стягувачі, щодо яких державними виконавцями виконується рішення суду про виплату заборгованості, і які, відповідно, є стороною виконавчого провадження.

 

(Підготовлено за матеріалами сайту https://www.kmu.gov.ua/ua/news/ministerstvo-yusticiyi-zapustit-shtabi-zi-styagnennya-zaborgovanosti-iz-zarplat).

 

 

Департамент правового захисту

апарату ФПУ