av 1712

22 грудня 2022 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2022 року № 1389, якою до Порядок залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 року № 753 внесено зміни.

 

Змінами надано тлумачення терміну «військове командування», оновлена процедура порядку прийняття рішення про запровадження трудової повинності та залучення працездатних осіб до виконання суспільно корисних робіт, визначено яка саме інформація має бути зазначена у такому рішенні.

Рішення про запровадження суспільно корисних робіт у районах воєнних (бойових) дій приймаються з урахуванням ч. 3 ст. 9 Закону України «Про правовий режим воєнного стану».

Так, була деталізована система взаємодії воєнного командування із воєнними адміністраціями стосовно прийому рішень відносно впровадження трудових повинностей та доручення осіб, які є працездатними, до проведення суспільно-корисних робіт, також військовим адміністраціям була надана більша самостійність у прийомі та ініціюванні подібних рішень та питань, та у визначенні різновидів робіт суспільно-корисного характеру, реалізація яких необхідна на певних територіях чи у певній місцевості.

Крім того, встановлено, що у разі потреби можуть бути запроваджені види робіт, не передбачені орієнтовним переліком суспільно корисних робіт, що виконуються в умовах воєнного стану. Такі роботи запроваджуються з урахуванням обставин, що склалися у регіоні.

Новою редакцією п. 9 вищезазначеного Порядку, встановлено, що виконання суспільно корисних робіт на радіаційно або хімічно забруднених територіях, у районах виникнення небезпечних і особливо небезпечних інфекційних хвороб, місцях розташування вибухонебезпечних предметів допускається виключно за письмовою згодою особи, яка виявила бажання бути залученою до їх виконання, з дотриманням вимог законодавства про охорону праці.

Як і раніше, забороняється виконання суспільно корисних робіт у районах, де йдуть бойові дії, а також необоронюваній місцевості.

Департамент правового захисту

апарату ФПУ