5163-1 

7 лютого 2013 року на сайті Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва (далі – Держпідприємництво) (www.dkrp.gov.ua; www.dkrp.gov.ua/info/1152) розміщено для громадського обговорення законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення державного нагляду (контролю) та визначення сфер господарської діяльності, що підлягають державному нагляду (контролю)».

На думку профспілок, законопроект містить норми, які прямо суперечать Конвенціям МОП № 81 і 129, оскільки обмежуватимуть діяльність Держпраці України і Держгірпромнагляду України. Фактично він спрямований на унеможливлення оскарження працівниками неправомірних дій роботодавців та оперативного реагування на скаргу з боку держави.

ФПУ звернулася до членських організацій з листом, у якому запропонувала оперативно відреагувати на внесення даного законопроекту і повідомити про його неприйнятність Держпідприємництву (електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.), Кабінету Міністрів України (телефон урядової «гарячої лінії»: 0-800-507-309 та Урядовий контактний центр- www.ukc.gov.ua), Прем’єр-міністру України Азарову М.Я. (www.azarov.ua/blog/).

 

 

Департамент правового захисту