Pro-novij-oblik-strahovogo-stazhu

 

До Федерації профспілок України останнім часом надходили численні звернення від застрахованих осіб стосовно застосування нового Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затвердженого постановою правління Фонду від 19.07.2018 № 12, оскільки для призначення їм допомоги з тимчасової непрацездатності за основним місцем роботи почали вимагати майже під кожний лікарняний листок довідку про страховий стаж, яку надає Пенсійний фонд України.

 

З метою забезпечення прав застрахованих осіб, спрощення їм підтвердження страхового стажу для обчислення допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності Федерація профспілок України звернулась до Міністерства соціальної політики України щодо внесення відповідних змін до нормативних документів та надання детального розʼяснення порушеного питання в засобах масової інформації. На це також було звернуто увагу Виконавчої дирекції Фонду.

Виконавча дирекція Фонду надала на офіційному сайті Фонду інформацію з цього питання (додається), в якій зокрема, зазначається – якщо застрахованій особі регулярно призначається матеріальне забезпечення на одному й тому ж місці роботи, і відповідні відомості вже наявні у страхувальника, то не слід повторно отримувати їх з Пенсійного фонду України, і у разі необхідності лише додавати до страхового стажу місяці, які відпрацьовані і за них сплачено у повному обсязі єдиний соціальний внесок на цьому місці роботи. Якщо ж застрахована особа працює у одного страхувальника більше 8 років, регулярно отримує заробітну плату, з якої сплачується ЄСВ в розмірі не менше мінімального, то додаткові відомості про страховий стаж збирати недоцільно.

Для розрахунку розмірів допомоги по тимчасовій втраті працездатності (оплата за лікарняними), що надається за кошти Фонду, можуть бути використані електронні відомості щодо страхового стажу працівника. Крім того, якщо відповідні дані вже наявні в страхувальника (роботодавця), отримувати їх повторно не потрібно. Зазначений документ страхувальники (роботодавці), а також застраховані особи за наявності електронного цифрового підпису можуть отримати в електронному вигляді на Порталі електронних послуг ПФУ.

 

Управління соціального страхування

і пенсійного забезпечення апарату ФПУ