333

 

28 березня ц.р. відбулося чергове засідання правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, на якому розглядалися питання про внесення змін до Статуту Фонду та Регламенту засідань правління Фонду, про ефективність реалізації програм сприяння зайнятості населення, про результати реалізації проекту Міжнародної організації праці (МОП) «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні» тощо.

Після тривалих попередніх консультацій представницьких сторін правління прийняло рішення створити робочу групу з числа членів правління Фонду та працівників Державної служби зайнятості (Центрального апарату) для опрацювання та узгодження позицій сторін щодо внесення змін до Статуту Фонду та Регламенту засідань правління Фонду і винести для затвердження під час наступних засідань правління Фонду.

У рамках проекту МОП проводились тренінги щодо організації роботи по запровадженню інституту кар’єрного радника у Рівненській та Херсонській областях. Експертом МОП Валлі Корбанезе проведено два етапи відповідного навчання. Робота над впровадженням інституту кар’єрного радника триває.

При розгляді питання ефективності реалізації програм сприяння зайнятості населення (громадські роботи, профнавчання зареєстрованих безробітних) правління доручило Державній службі зайнятості: за участі проекту МОП «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні» підготувати рекомендації щодо підходів до формування та реалізації програми громадських робіт з врахуванням кращих практик, які поширені у державах-членах ЄС; підготовлені рекомендації направити до регіональних центрів зайнятості для практичного використання у роботі; подати Мінсоцполітики пропозиції щодо внесення нормативних змін з метою підвищення залучення безробітних до громадських робіт соціального спрямування або які мають соціально-корисний ефект; спільно із Інститутом підготовки кадрів державної служби зайнятості України з 1 липня ц.р. запровадити в роботу інформаційний семінар із загальних питань зайнятості тощо.

 

Управління соціального страхування і

пенсійного забезпечення апарату ФПУ