ААБ6

 Експерт з питань пенсійного забезпечення Михайло Вулах розповівв ефірі каналу “Україна 24”, скільки пенсії отримуватимуть українці в разі введення накопичувальної системи.

“Від середньої зарплати 10 тис. грн 4% складуть всього лише 400 грн на місяць, за 12 місяців це приблизно 5 тис. грн. Якщо людина пропрацює 30 років, це буде 150 тис. грн. Разом з тим кожен з нас відчуває і знає, що 150 тис. грн 30 років тому і зараз — це зовсім різні суми. І якщо порахувати та взяти до уваги, що держава з цими коштами працюватиме, вони будуть накопичуватися за рахунок відсотків. То дай Боже, щоб у тієї суми, яка буде, хоча б наполовину буде така ж купівельна спроможність, як 150 тис. сьогодні”, — сказав він.

Експерт підрахував, скільки пенсії в майбутньому отримає молодий українець.

“Якщо молода 35-річна особа вийде через 30 років на заслужену пенсію і витрачатиме ці кошти, і, наприклад, проживе ще хоча б 20 років, то 150 тис. грн на 20 років — це 7,5 тис. грн на рік, тобто приблизно 600 грн на місяць. І говорити, що це буде гідна пенсія, не можна навіть сьогодні, а не те що через 30 років”, — зазначив він.

Нагадаємо, в Україні можуть ввести обов’язкову накопичувальну систему пенсій у рамках пенсійної реформи. Її суть у тому, що частина внесків буде відразу відкладатися на особисті пенсійні рахунки українців.

 Прес-центр ФПУ – за матеріалами ЗМІ