фсс лог 24

29 січня 2021 року з продовженням 1 лютого відбулося екстрене засідання правління Фонду соціального страхування України з порядком денним:

- про затвердження змін до Порядку складання та виконання бюджету Фонду;

- про затвердження граничних розмірів витрат на відшкодування вартості одного ліжко-дня лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу для застрахованої особи або члена її сім’ї (дитини у супроводі одного із застрахованих батьків або застрахованої особи, яка їх замінює (опікуна, піклувальника);

- граничних розмірів витрат для відшкодування вартості одного ліжко-дня санаторно-курортного лікування потерпілого та перебування супроводжуючої особи санаторно-курортним закладам за вибором потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання на 2021 рік;

- про схвалення проекту бюджету Фонду на 2021 рік.

Необхідність внесення змін до структури бюджету Фонду і порядку формування доходної та видаткової частини бюджету Фонду обумовлена забезпеченням у 2021 році державних гарантій щодо страхових виплат медичним працівникам державних і комунальних закладів охорони здоров’я та членам їхніх сімей. На 2021 рік для проведення зазначених страхових виплат у загальному фонді державного бюджету України для Міністерства соціальної політики за програмою «Фінансова допомога Фонду соціального страхування України, для страхових виплат медичним працівникам державних і комунальних закладів охорони здоров`я та членам їх сімей внаслідок захворювання коронавірусною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками» передбачено кошти в сумі 251970 тис гривень.

Правлінням Фонду збільшено на 2021 рік розмір граничних витрат для відшкодування вартості одного ліжко-дня в обох видах санаторно-курортного лікування, затверджених на 2020 рік  – на індекс споживчих цін (7,3 %).

На розгляд правлінню Фонду було внесено два варіанти проекту бюджету на 2021 рік, кожен з яких є дефіцитним. Після тривалого обговорення правління підтримало варіант, у якому дефіцит бюджету розрахунково становить 1,64 млрд.грн.

Незважаючи на нестачу коштів, передбачені видатки на проведення перерахунку щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві (членам їх сімей) з 1березня2021 року на коефіцієнт 1,11 (11 %).

Потрібно звернути увагу, що проект бюджету Фонду на 2021 рік є дефіцитним через різке зростання видатків Фонду в частині виплати матеріального забезпечення застрахованим особам відповідно до виданих в установленому порядку листків непрацездатності та уповільнення темпів збільшення надходжень коштів від сплати єдиного внеску страхувальниками та застрахованими особами, що є наслідком пандемії коронавірусної хвороби та запровадження протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

У грудні 2020 року відбулося значне зростання середньоденних видатків Фонду на матеріальне забезпечення - у 2,3рази більше у порівнянні із показником за 2020р. Залишилися не профінансованими заяви-розрахунки в частині витрат на матеріальне забезпечення за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності на суму 1,64млрд.грн. Міністерством соціальної політики підготовлено проект постанови Кабінету Міністрів України про виділення з державного бюджету необхідної суми коштів, який нині узгоджується з відповідними міністерствами.

Вирішено провести наступне засідання правління Фонду 25 лютого 2021 року, на якому розглянути фінансову ситуацію Фонду та при необхідності внести відповідні зміни до бюджету, а також кадрові (регіональні) та інші питання.

Управління соціального страхування

і пенсійного забезпечення апарату ФПУ