IMG 5798

До Федерації профспілок України надходять численні звернення стосовно відсутності з початку поточного року фінансування Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності санаторіїв-профілакторіїв та дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

Дійсно, така ситуація виникла у зв’язку з тим, що 20 грудня 2012 року з причин відсутності кворуму з боку представницької сторони правління від роботодавців не відбулось засідання правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, на яке вносилось питання затвердження програм відділень Фонду щодо відновлення здоров’я застрахованих осіб і членів їх сімей, їх кошторисів на 2013 рік.

Відповідно до статті 49 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" правління Фонду за поданням відділень Фонду щорічно розглядає та затверджує регіональні програми щодо відновлення здоров’я застрахованих осіб та членів їх сімей, та їх кошториси. Лише за умови затвердження таких програм витрати на їх реалізацію здійснюються за рахунок коштів, передбачених бюджетом Фонду за статтею “Оздоровчі заходи”.

На сьогодні профспілкова сторона правління Фонду та Федерація профспілок України у межах своєї компетенції прикладають усіх можливих зусиль для найскорішого проведення засідання правління Фонду та затвердження регіональних програм на 2013 рік. Зокрема, Головою правління Фонду – першим заступником Голови ФПУ Горбатовим В.М. на 26 лютого 2013 року призначено позачергове засідання правління. До порядку денного включено розгляд питання «Про затвердження програм відділень Фонду щодо відновлення здоров’я застрахованих осіб і членів їх сімей та їх кошторисів на 2013 рік».

Голова Федерації профспілок України Кулик Ю.М. звернувся до заступників Голови правління Фонду – представника від державної сторони Коломійця В.М. та представника сторони роботодавців Третьякова Д.Ю. з проханням всіляко посприяти у негайному вирішенні зазначеної проблеми.

 

Департамент соціального діалогу

та соціального страхування апарату ФПУ