20210610 110717

СПО об’єднань профспілок на засіданні 10 червня 2021 року обговорив прийнятий у першому читанні законопроект № 3515 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань формування прожиткового мінімуму та створення передумов для його підвищення».

 

Профспілки вважають його неприйнятним у запропонованій редакції та вимагають від народних обранців суттєвого доопрацювання даного документу. Суть змін, які пропонують автори законопроекту 3515, полягає у зміні методології визначення величини прожиткового мінімуму та його «відв’язки» від мінімальної зарплати і пенсії.

Через це виникає загроза не тільки зменшення самого прожиткового мінімуму, а також заниження інших гарантованих державою соціальних виплат (зокрема мінімальної пенсії) що з точки зору профспілок, є неприпустимим.

Позиція профспілок, що мінімальна зарплата не може бути нижчою прожиткового мінімуму базується на тому, що це гарантовано Конституцією України, тому зміна методології визначення прожиткового мінімуму підриває основи соціальної політики держави.

 20210610 110551

Члени СПО на засіданні обговорили подальші дії профспілок на протидію прийняттю зазначеного законопроекту у другому читанні. Вони висловились за проведення активних солідарних дій проти ухвалення ВР законів, якими  руйнується система трудових відносин у державі, нівелюється роль профспілок у захисті законних прав та інтересів працівників.

Оскільки наразі йде підготовка законопроекту 3515 до другого читання, для чого у Комітеті ВР з питань соціальної політики створено робочу групу, профспілки оперативно направлять народним депутатам свої постатейні зауваження і пропозиції для їх врахування у роботі. Суть цих пропозицій полягає у тому, щоб наблизити систему визначення прожиткового мінімуму до вимог міжнародних конвенцій, забезпечити дію норм Конституції по прив’язці до значення прожиткового мінімуму ключових видів виплат, які гарантуються державою, і є основним або єдиним джерелом доходів для певних груп населення.

Своїм рішенням СПО об’єднань профспілок визнав, що проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань формування прожиткового мінімуму та створення передумов для його підвищення» (реєстр. № 3515) спрямований на знищення базового соціального стандарту – прожиткового мінімуму, що загрожує руйнації системи соціального захисту і соціальних гарантій в країні.

Керівництву СПО об’єднань профспілок доручено забезпечити участь представників СПО об’єднань профспілок у робочій групі з доопрацювання законопроекту № 3515 до другого читання з метою підтримки пропозицій народних депутатів, які співпадають з позицією профспілок.

20210610 110617

Підтримано пропозицію Профспілки працівників охорони здоров’я України щодо необхідності звернення до Міжнародної організації праці з проханням негайно відреагувати на кризову ситуацію в України у зв’язку з взяттям Верховною Радою України за основу законопроекту 3515, який руйнує систему соціальних стандартів і гарантій в Україні, суперечить конвенції МОП  № 117 про основні цілі та норми соціальної політики та скасовує права профспілок на участь у визначенні прожиткового мінімуму.

Також вирішено проінформувати трудові колективи, профспілкові організації щодо ситуації навколо законопроекту 3515, визначити консолідовану позицію профспілок до проведення солідарних дій на захист прав та інтересів спілчан.

 20210610 110901

20210610 110445

Прес-центр ФПУ