page 2

9 червня 2021 року відбулося засідання Кабінету Міністрів України (у режимі відеоконференції), в якому взяв участь Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Осовий Г.В.

Було розглянуто 39 проектів нормативно-правових актів, 6 з яких опрацьовано в рамках СПО об’єднань профспілок.

Найбільш важливі:

·  законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пільг з оплати проїзду та деяких інших пільг».

СПО об’єднань профспілок не погодив законопроект та продовжує заперечувати проти запропонованих законопроектом змін до пункту 28 статті 20, пункту 5 статті 21 та пунктів 8 і 9 статті 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо права органів місцевого самоврядування самостійно приймати рішення про надання пільг з оплати послуг зв’язку окремим категоріям громадян.

·       законопроект «Про особливості стимулювання регіонального розвитку», який розглядався СПО об’єднань профспілок і був підтриманий.

·  проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до пункту 13 постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1994 р. № 226» «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування».

СПО об’єднань профспілок погоджено проект постанови.

·  проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження систем оцінки та перевірки стабільності показників будівельної продукції» тощо.

 

7 червня 2021 року - засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів (у режимі відеоконференції), в якому взяв участь перший заступник Голови СПО об’єднань профспілок, заступник Голови ФПУ Шубін О.О.

Було розглянуто 26 законопроектів та інші питання, зокрема:

·   «Про внесення змін до Закону України «Про зайнятість населення» (р.№ 5262).

Профспілками опрацьовано зазначений законопроект та надано свої пропозиції, зокрема, на думку профспілок, проектом не визначено за рахунок яких джерел будуть здійснюватися відповідні відшкодування роботодавцям.

·  «Про внесення змін до Закону України «Про зайнятість населення» щодо стимулювання створення нових робочих місць суб'єктами малого підприємництва (р. № 3812).

СПО об’єднань профспілок не підтримано законопроект з підстав, зокрема:

-  проектом фактично здійснюється підміна поняття «випробувальний термін» на стажування;

- оплата часу стажування здійснюється за погодженими у договорі про стажування умовами, але не нижче розміру половини мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня поточного року.

Це протирічить трудовому законодавству, відповідно до якого в період випробування на таких працівників поширюється всі права, передбачені законодавством про працю та соціальні гарантії за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням. Тому профспілки вважають встановлення такого стажування фактичною експлуатацією працівника.

·        «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо підвищення розміру пенсій особам, які працювали в колгоспах, сільськогосподарських кооперативах, фермерських господарствах та сільськогосподарських підприємствах (організаціях) (р. № 4282) тощо.

 

10 червня 2021 року засідання Урядового комітету з питань національної безпеки і оборони, стратегічних галузей промисловості, паливно-енергетичного комплексу та інфраструктури (у режимі відеоконференції). Прийняв участь – Жугаєвич Я.В., голова Професійної спілки працівників авіабудування та машинобудування України.

На розгляд внесено 4 проектів актів законодавства, 2 яких опрацьовано профспілковою стороною:

·       щодо пропозиції Міноборони про перенесення на грудень 2021 р. строку виконання індикаторів, визначених кроком 695 та на
жовтень 2021 р. строку виконання індикаторів, визначених кроками 697 та 700 плану пріоритетних дій Уряду на 2021 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 р.
№ 276
;

·       щодо пропозиції Міноборони про перенесення на вересень 2021 р. строку виконання індикаторів, визначених кроком 152 плану пріоритетних дій Уряду на 2021 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 р. № 276.

     ______________________

10 червня 2021 року засідання Урядового комітету з питань цифрової трансформації, розвитку громад і територій, освіти, науки та інновацій, охорони здоровʼя, захисту довкілля, економічної, фінансової, правової політики та правоохоронної діяльності (у форматі відеоконференції). Прийняла участь – Брязгунова О.Ю., міжнародний секретар Конфедерації вільних профспілок України.

На розгляд внесено 9 проектів актів законодавства, 5 з яких опрацьовано профспілковою стороною.

Найбільш важливі:

·       проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 5 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для збільшення статутного капіталу Державної спеціалізованої фінансової установи “Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву” з подальшим спрямуванням на виконання Державної програми забезпечення молоді житлом на 2013—2023 рок», який розглядався СПО об’єднань профспілок і був підтриманий;

·       проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про Реєстр кваліфікацій»,

СПО об’єднань профспілок погоджено проект постанови.

·   проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води та Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення» .

СПО об’єднань профспілок погоджено проект постанови.

        ________________________________

10 червня 2021 року - засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів (у режимі відеоконференції), в якому взяв участь перший заступник Голови СПО об’єднань профспілок, заступник Голови ФПУ Шубін О.О.

Було розглянуто 33 законопроектів та інші питання, зокрема:

·   «Про внесення зміни до статті 60 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (щодо посилення пенсійного забезпечення медичних та інших працівників закладів охорони здоров'я)» (р.№ 4001).

Профспілками опрацьовано зазначений законопроект та надано свої пропозиції, зокрема Профспілкою працівників охорони здоров’я запропоновано при доопрацюванні проекту розглянути питання щодо зарахування до стажу роботи зазначеним працівникам у потрійному розмірі.

·  «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи» щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення окремих категорій осіб» (р.№ 4555).

СПО об’єднань профспілок в цілому підтримує законопроект, разом з тим окремі норми проекту потребують доопрацювання, зокрема:

- уточнення змісту нової статті 60-2, стосовно визначення законодавства, яке підлягатиме застосуванню, при призначенні та перерахунку пенсії;

- визначення застосування законодавства у випадку, якщо, пенсія по інвалідності призначатиметься відповідно до терміну встановлення інвалідності (надання висновку МСЕК) на 2 місяці раніше надходження до органів, що призначають пенсію, заяви із усіма необхідними для призначення такої пенсії документами тощо.

·       «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо підвищення розміру пенсій особам, які працювали в колгоспах, сільськогосподарських кооперативах, фермерських господарствах та сільськогосподарських підприємствах (організаціях) (р. № 4282).

Підтримуючи пропозиції щодо поліпшення пенсійного забезпечення працівників сільського господарства, профспілки вважають, що підвищення потребує рівень пенсійного забезпечення всім громадянам незалежно від місця їх роботи.

Надання пільг при обчисленні пенсій окремій категорії працівників може бути лише за рахунок додаткових джерел фінансування, а не за кошти єдиного соціального внеску, які призначені для всіх пенсіонерів і мають розподілятися залежно від тривалості страхового стажу та отримуваного заробітку, на який нараховувався єдиний соціальний внесок.

Профспілки вважають, що законопроект потребує доопрацювання

        

Секретаріат СПО об’єднань профспілок