Без назва

21 січня 2019 року Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення провів робочу зустріч з метою обговорення стану призначення та надання населенню житлових субсидій і перспектив їх монетизації.

У засіданні взяли участь народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, ПАТ «Державний ощадний банк України», Федерації профспілок України, органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій, місцевих органів соціального захисту населення та комісій з питань призначення житлових субсидій, засобів масової інформації та ін.

        У ході зустрічі представники Мінсоцполітики ознайомили присутніх з поточною ситуацією у сфері внесення змін у Порядок призначення житлових субсидій, у тому числі щодо монетизації, а також з основними напрямами формування та реалізації державної соціальної політики у відповідній сфері. Також, було повідомлено про наміри Мінсоцполітики проведення у березні – квітні поточного року всеохоплюючого аналізу запровадження внесених змін до механізму призначення житлових субсидій з метою його подальшого удосконалення та уникнення проблемних ситуацій.

         В свою чергу, представники місцевих органів соціального захисту населення та комісій з питань призначення житлових субсидій окреслили проблемні питання, які виникають під час роботи з субсидіантами, наголосили на перезавантаженності роботою Комісій, недостатню укомплектованість кадрами, недостатній рівень заробітної плати працівників соціального захисту.

Фахівці, які безпосередньо займаються призначенням житлової субсидії і працюють з людиною на місцях, мали можливість поділитися досвідом, а також поставити свої питання до представників Мінсоцполітики.

Крім того, було закцентовано увагу присутніх на недостатності проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення стосовно запровадження монетизації житлових субсидій. Також, представники комісій з питань призначення житлових субсидій висловили прохання до Мінсоцполітики щодо розроблення Методичних рекомендацій стосовно питань призначення субсидій. Всі присутні погодились з необхідністю проведення у найближчому майбутньому масштабного навчального заходу стосовно механізму запровадження надання житлових субсидій у готівковій формі.

Комітетом перед заходом було розповсюджено «Збірку відповідей на запитання щодо порядку надання населенню житлових субсидій», з якою можна ознайомитися у додатку.

 

 

Департамент з питань економічного розвитку
та ціноутворення