c6b1b73 dopomoga ditinu2

22 липня на засіданні Уряду розглянуто питання про оптимізацію призначення та надання державної соціальної допомоги громадянам і родинам, що її потребують.

Суттєві зміни торкнуться питань рівного доступу до державної допомоги, об’єктивності під час її призначення та спрощення оформлення необхідних документів.

Розроблена з цією метою Мінсоцполітки та ухвалена Урядом постанова «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» передбачає проведення перерахунку розміру допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, яка виплачувалася в січні-червні 2020 року, та на дітей з інвалідністю, над якими встановлено опіку чи піклування.

Раніше цей документ у встановленому порядку було опрацьовано СПО об’єднань профспілок, який надав до нього свої пропозиції, і у остаточній реакції постанови їх було враховано.  - Про це повідомив  Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ  Григорій Осовий, який брав участь у засіданні Уряду.

Так, з 1 липня 2020 року розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям становитиме 130% від розміру прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку:

- для дітей віком до 6 років – 2 416,7 гривень;

- для дітей віком від 6 до 18 років – 3 013,4 гривень.

Скасовано норму, яка обмежувала максимальний розмір допомоги (75% рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї). З 1 липня ц.р. максимальний розмір державної соціальної допомоги не може перевищувати прожитковий мінімум для сім’ї.

Детально

Урядовий портал