35 main

 

Питання забезпечення своєчасної виплати заробітної плати та ліквідації існуючих боргів постійно знаходяться на контролі Федерації профспілок України.

Як повідомлялося раніше, 18 січня п.р. Голова ФПУ Ю. Кулик звернувся до Прем’єр-міністра України М. Азарова стосовно повернення боргів з виплати заробітної плати, додавши до листа Перелік найбільш проблемних підприємств-боржників, складений за оперативними даними членських організацій ФПУ.

Зокрема, за інформацією, що надішла від Об’єднання профспілок Харківської області, за даними моніторингу у грудні 2012 року на підприємствах Харківської області відбулося скорочення суми боргу з виплати заробітної плати на 36 млн.грн. (на 29,1%), на 1 січня 2013 вона складає майже 88 млн. грн. На економічно активні підприємства припадає 84% суми боргу. При цьому близько 80% невиплаченої заробітної плати нараховано у січні-грудні 2012 року.

За структурою боргу на економічно активних підприємствах державної форми власності акумульовано 55,9 млн. грн. Не покращується стан справ з погашенням боргів з виплати заробітної плати на ДП «Завод ім. Шевченка», де протягом 2012 року відбулося незначне скорочення заборгованості. Не вдається ліквідувати борги на Харківському державному авіаційному виробничому підприємстві, ДП «Завод ім. Малишева». На цих підприємствах зосереджено понад 50% загальної суми боргу по області.

Заборгованість з виплати заробітної плати працівникам установ, що фінансуються з місцевих бюджетів, відсутня.

В рамках домовленостей Голови ФПУ Ю. Кулика та Міністра соцполітики Н. Королевської, що було досягнуто під час робочої наради, ФПУ здійснює щотижневий моніторинг стану погашення боргів із виплати заробітної плати за оперативними даними членських організацій та щотижнево надає зазначену інформацію Мінсоцполітики.

 

 

Департамент виробничої політики

та колективно-договірного регулювання