2013 014 010

 

29 січня 2013 року Федерацією профспілок України спільно з Інститутом демографії та соціальних досліджень ім. Птухи НАН України було проведено чергове засідання круглого столу на тему «Диференціація заробітної плати».
У вступному слові керівник департаменту виробничої політики та колективно-договірного регулювання Павлюк О.Д. зауважив, що диференціація заробітних плат має як галузевий так і територіальних характер. Крім того, Павлюк О.Д. повідомив, що профспілками ведеться активна робота у напрямку удосконалення системи оплати праці, забезпечення справедливої диференціації заробітних плат та подолання такого ганебного явища як існування «працюючих бідних». Така робота проводилася як в рамках переговорів по укладанню Генеральної угоди на новий строк, так і проводиться в ході виконання діючих Генеральної, галузевих та колективних угод, а також шляхом надання відповідних профспілкових пропозицій до Ради національної безпеки і оборони України, Національної тристоронньої економічної ради, Прем'єр-міністру України Азарову М.Я., Міністру соціальної політики України Королевській Н.Ю. тощо.
В ході зустрічі було заслухано доповіді кандидата економічних наук, завідувача відділу досліджень рівня життя населення Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В.Птухи НАН України Черенько Л.М на тему «Диференціація населення України за доходами», кандидата економічних наук, провідного наукового співробітника відділу досліджень людського розвитку Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В.Птухи НАН України Ткаченко Л.Г. на тему «Чинники диференціації заробітної плати та шляхи її зменшення» та кандидата економічних наук, провідного наукового співробітника відділу досліджень людського розвитку Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В.Птухи НАН України Новак І.М. «Використання механізмів соціального діалогу для забезпечення справедливої диференціації заробітної плати».
На основі доповідей науковців за активної участі представників членських профспілкових організацій було проведено дискусію та здійснено обмін думками стосовно об'єктивних та суб'єктивних причин диференціації в оплаті праці. Так, Голова Профспілки працівників рибного господарства України Петров М.М., Голова Профспілки працівників зв'язку України Стародуб М.М., головний спеціаліст управління соціально-економічного, правового захисту трудових відносин Профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України Оверковський Б.М. висвітлили проблеми, які виникають у сфері оплати праці на підприємствах і господарствах тих галузей, профспілки яких вони представляють.
За результатами зустрічі було прийнято рішення про продовження співпраці с Інститутом демографії на постійній основі.

Бажаючих отримати презентації доповідей науковців у форматі PowerPoint прохання звертатися до відділу оплати праці Департаменту виробничої політики та колективно-договірного регулювання за тел. 044-279-66-36. Контактна особа - завідувач відділу Морозова Олена Вікторівна.

 

Департамент виробничої політики
та колективно-договірного регулювання ФПУ

 

2013 014 006

 

2013 014 005

 

 

2013 014 007

 

2013 014 003