img-42 16388233 517371255 

До Федерації профспілок України надходять звернення членських організацій щодо існуючих проблем колдоговірного регулювання та шляхів їх вирішення.

ФПУ продовжує вести цілеспрямовану роботу щодо поширення сфери застосування та підвищення ефективності колективно-договірної роботи.

Так, серед здобутків цієї роботи можна назвати запровадження в рамках Єдиної колдоговірної кампанії «Єдині цілі, єдині дії!» двомісячника з виявлення роботодавців, які ухиляються від ведення колективних переговорів та укладення колективних договорів; проведення Всеукраїнського конкурсу на кращий колективний договір; затвердження основних завдань колдоговірної кампанії на відповідний рік, оновлення статистичної форми звітності про укладання та виконання колективних договорів в рамках ФПУ. Також завдяки спільним зусиллям ФПУ та її членських організацій вдалося запобігти звуженню існуючих прав профспілок на ведення колективних переговорів та захист трудових прав через механізм вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), що передбачалося під час ухвалення Закону України від 16 жовтня 2012 № 5458 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення сторін колективних переговорів».

У той же час відкритими залишаються питання:

- визначення статусу договорів, угод;

- розширення сфери дії колективних угод;

- поширення положень колдоговору на всіх працівників підприємства незалежно від того, чи є вони членами профспілки, що не стимулює профспілкове членство;

- зниження рівня охоплення працівників колективними договорами;

- лояльність чинного законодавства про адміністративні правопорушення в частині невиконання чи порушення роботодавцем умов колдоговорів, угод.

З огляду на вищезазначене ФПУ й надалі проводитиме цілеспрямовану роботу щодо вдосконалення системи і дієвості механізмів колективно-договірного регулювання, зокрема:

- напрацювання нової редакції Закону України «Про колективні договори і угоди»;

- розроблення макетів колективних договорів;

- започаткування Всеукраїнської акції «Кожному підприємству – колективний договір!»;

- організація підготовки переговорників з укладення колективних договорів і угод.

У департаменті виробничої політики та колективно-договірного регулювання апарату ФПУ зазначену роботу координує Шкляренко І.О. - завідувач відділу колдоговірної роботи, електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Будемо вдячні за бажання долучитися до вирішення означених питань.

 

 

Департамент виробничої політики

та колективно-договірного регулювання