kabmin3

 

У Кабінеті Міністрів України відбулась селекторна нарада з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати. Вона була проведена під головуванням міністра соціальної політики України Наталії Королевської.

В заході взяли участь представники центральних органів державної влади, заступники голів облдержадміністрацій. Профспілкову сторону представляли керівник Департаменту виробничої політики та колективно-договірного регулювання Федерації профспілок України Олексій Павлюк та заступник голови Профспілки працівників охорони здоров’я Ірина Швець.

Наталія Королевська у своєму виступі зазначила, що, по оперативним даним, на 1 лютого 2013 року заборгованість зменшилась на 50 млн. гривень і складає 840 млн. грн. Найбільша її частина припадає на державні підприємства – 387 млн. Серед регіонів найбільша заборгованість у м. Київ, Донецької, Одеської, Запорізької областях. Міністр наголосила, що борги по заробітної платі по бюджетнім установам відсутні.

Далі було заслухано представників облдержадміністрацій та міністерств, на підприємствах яких є найбільша заборгованість. Підсумовуючи ці звіти, Наталія Королівська зобов’язала їх терміново підготувати заходи та графіки погашення заборгованості на підприємствах, узгодивши їх з відповідними центральними органами влади, а по підприємствам комунальної власності – з органами місцевого самоврядування.

Додамо, що профспілки не є сторонніми спостерігачами цього процесу. Так, за домовленістю Голови ФПУ Юрія Кулика та міністра соціальної політики Наталії Королевської, здійснюється щотижневий профспілковий моніторинг за станом погашення заборгованості. Узгоджена інформація направляється в Мінсоцполітики з подальшим інформуванням Уряду.

Наступна селекторна нарада Кабінету Міністрів України відбудеться наприкінці лютого – на початок березня. Порядок денний: обговорення питання погашення боргів перед Пенсійним фондом; про рівень середньої зарплати по регіонам.

На думку представників Департаменту виробничої політики та колективно-договірного регулювання ФПУ, така форма соціального діалогу, як селекторна нарада, - дуже актуальна і важлива. Проте вона була б більш ефективна, якщо б у нарадах брали участь також представники територіальних профоб’єднань.

 

 

Департамент виробничої політики та колективно-договірного регулювання ФПУ

Інформаційно-аналітичний центр ФПУ