В рамках шведсько-українського проекту у сфері вирішення трудових спорів 7 лютого 2013 року у Будинку спілок пройшла презентація "Проекту концепції нової моделі вирішення трудових спорів в України".

         У заході взяли участь представники членських організацій та апарату Федерації профспілок України, Національної служби посередництва і примирення, незалежні експерти, координатор шведсько-українського проекту в Україні.

У своєму вітальному слові заступник керівника департаменту-керівник управління колдоговірного регулювання О.О. Лобченко наголосила на нагальній потребі вдосконалення існуючої системи вирішення трудових спорів в Україні та про основні досягнення Проекту .

         Керівником експертної групи Н.І. Зарько було презентовано проект концепції нової моделі вирішення трудових спорів в Україні - результат роботи Робочого комітету експертної групи шведсько-українського проекту у сфері вирішення трудових спорів. Проект концепції, зокрема, передбачає аналіз сучасного стану вирішення трудових спорів в Україні, визначення основних проблем існуючої в Україні системи, які перешкоджають ефективному вирішенню трудових спорів, порівняльний аналіз української та шведської моделей вирішення трудових спорів та пропозиції щодо удосконалення системи вирішення трудових спорів в Україні. Крім того, визначено напрями та етапи формування нової моделі, а також спрогнозовані результати від її впровадження.

Між учасниками презентації відбулась жвава дискусія щодо впровадження Концепції нової моделі вирішення трудових спорів, сторони поділилися власним практичним досвідом і варіантами рішень, які є актуальними для України, у сфері вирішення трудових спорів.

 

Департамент виробничої політики

та колективно-договірного регулювання

 

2013 022 003

 

2013 022 004

 

2013 022 005

 

2013 022 008