IMG 1958


12 лютого у Будинку спілок відбулася фахова дискусія з обговорення матеріалів до засідання Президії ФПУ щодо практики колективно-договірної роботи на прикладі Запорізької обласної ради профспілок, Федерації профспілок Рівненської області, Профспілки працівників вугільної промисловості України і Профспілки працівників освіти і науки України.
Представники зазначених організацій, Профспілки працівників оборонної промисловості України взяли участь у заході, розповіли про досягнення та проблеми укладання колдоговорів і угод, за допомогою яких врегульовуються трудові, виробничі та соціально-економічні відносини, а також досягається баланс інтересів між працівниками та роботодавцями.
Під час обговорення пропозицій до Постанови Президії ФПУ зазначалося, що аналіз практики колективно-договірної роботи на всіх рівнях дозволяє назвати низку причин, що заважають ефективному проведенню колективних переговорів та укладанню колективних договорів, а саме:
- недосконалість законодавства, зокрема Законів «Про колективні договори і угоди», «Про оплату праці» тощо;
- низький рівень соціальних гарантій (мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму та інших соціальних виплат);
-недосконала податкова політика;

- часта зміна підпорядкованості підприємств, організацій;
- відсутність можливості ведення переговорів з власниками підприємств, особливо, якщо вони не є громадянами України;
- порушення термінів укладання Генеральної, галузевих угод;
- в окремих випадках відсутність сторони роботодавців на галузевому рівні та ін.
В результаті обміну думками досягнуто домовленості про те, що позитивний досвід членських організацій має поширюватися серед інших організацій ФПУ. Федерація профспілок України й надалі працюватиме над вдосконаленням колдоговірної роботи та підвищенням її ефективності, чому також сприятиме зазначена Постанова Президії.
Захід був організований й проведений фахівцями Департаменту виробничої політики та колективно-договірного регулювання апарату ФПУ

 

Інформаційно-аналітичний центр ФПУ,

фото - Кирилл Латишев, "ПВ"

 

 IMG 1923

 

IMG 1932

 

IMG 1903

 

IMG 1944

 

IMG 1962