АБ

 

 

Шановні спілчани!

 

22 січня український народ відзначає 100-річчя проголошення Акта Злуки.

Проголошення Соборності УНР і ЗУНР є історичним актом об’єднання українських земель в одній державі. Акт Злуки 22 січня 1919 року увінчав столітні прагнення українців, розділених і поневолених Російською та Австро-Угорською імперіями, жити в єдиній незалежній  державі. Об’єднання українських земель відбулося з ініціативи і власної волі українців. Комуністичному режиму не вдалося викорінити з історичної пам’яті події, пов’язані з проголошенням незалежності УНР і об'єднання УНР і ЗУНР в одну державу.

Перші масштабні відзначення свята Соборності відбулися на території сучасного Закарпаття 22 січня 1939 року.

У переддень 71-ї річниці проголошення Акта Злуки, 21 січня 1990 року, в Україні відбувся “Живий ланцюг” як символ єдності східних і західних земель України. Акція організована учасниками українського національно-демократичного руху стала однією з наймасовіших у тогочасній Центрально-Східній Європі. Понад мільйон людей, узявшись за руки, створили безперервний ланцюг від Києва до Львова. Захід засвідчив, що українці подолали страх перед комуністичним режимом. Ця подія стала одним із провісників падіння СРСР і відновлення незалежної України.

Сучасна російсько-українська війна для українців є продовженням столітньої боротьби за державну незалежність. В ході сучасної війни українські військові, так само, як і їхні попередники 100 років тому, відстоюють не лише незалежність, а й соборність України.

Національна єдність – обов’язкова передумова успішного спротиву зовнішній агресії. В лавах Збройних сил України за цілісність нашої держави борються вояки, що походять з усіх її куточків.

У цей важливий для нас день я бажаю усім миру і єдності, щастя жити і працювати на рідній землі, злагоди і родинного затишку.

 

Голова ФПУ                                                                                     Г.В. Осовий