25 грудня 2012 року відбулась колегія Державної служби молоді та спорту України.

 

Участь у засіданні взяв Євген Драпятий - заступник Голови ФПУ, який є членом колегії.

Колегія розглянула питання співпраці з фізкультурно-спортивними товариствами (ФСТ) щодо реалізації державної політики у сфері фізичної культури і спорту. Так, фізкультурно-спортивні товариства «Україна», «Спартак», «Колос», які мають профспілкове коріння, проводять фізкультурно-оздоровчу роботу на 18 тис. підприємств, установ, навчальних закладів у яких працює та навчається понад 5 мільйонів чоловік. Понад 170 тис. дітей займаються у спортивних школах цих профспілкових товариств. Є резерви для покращання роботи, адже ці товариства накопичили величезний досвід роботи у трудових колективах, за місцем проживання та учбових закладах.

Під час обговорення даного питання у  своєму виступі Євген Драп’ятий відзначив, що  на передодні колегії у Будинку спілок  13 грудня відбулось засідання президії ФСТ «Спартак», а 14 грудня засідання Ради ФСТ «Україна», на яких  з товариствами були розглянуті актуальні питання реального стану справ з організацією роботи, фінансуванням і складнощами проведення фізкультурно-оздоровчих заходів на місцях.

Завдяки наполяганню профспілкової сторони  питання розвитку фізкультури та спорту, підтримки діяльності фізкультурно-спортивних товариств та дитячо-юнацьких спортивних шкіл  було внесено до проекту Генеральної угоди між урядом, роботодавцями та профспілками  на 2013-2015 роки.

Сьогодні Профспілки готові до системної і тісної співпраці  з усіма гілками влади, фізкультурно-спортивними товариствами та федераціями по видам спорту вперше чергу в питанні прийняття Загальнодержавної соціальної програми розвитку фізкультури і спорту на 2013-2017 роки. Прийняття якої дасть можливість відстояти  фінансування  спортивно-оздоровчих заходів які організовують і проводять ФСТ, а також чітко розмежувати сфери відповідальності територіальних органів влади, профспілок та спортивних товариств.

В  умовах неналежного фінансування оплати праці працюючим у ФСТ, комунальних платежів, накопичених проблем з ефективного використання спортивних об’єктів і споруд, слід об’єднати зусилля для вирішення порушених питань.

У зв’язку з чим було запропоновано  найближчим часом провести у Федерації профспілок України спільно з Держмолодьспорту та  ФСТ Всеукраїнську нараду голів обласних осередків фізкультурно-спортивних товариств «Україна», «Спартак», «Колос» за участю  голів обласних рад профспілок та керівників Міністерства освіти і науки, молоді та спорту АР Крим, структурних підрозділів з питань фізичної культури та спорту обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій на якій напрацювати пакет заходів до Загальнодержавної соціальної програми розвитку фізкультури і спорту на 2013-2017 роки та алгоритм спільних дій з її прийняття. Уже в перших числах січня 2013  у ФПУ відбудеться робоча зустріч з даного питання.

Також колегія розглянула план роботи та пріоритети діяльності Державної служби молоді та спорту України на наступний  рік та хід підготовки національної збірної команди України до ІХ Всесвітніх ігор з неолімпійських видів спорту у 2013 році у Колумбії. Узагальнено  досвід роботи Дніпропетровської та Донецької обласних асоціацій ветеранів спорту щодо розвитку ветеранського руху. Розглянуто питання виконання показників фінансових планів підприємствами державного сектора економіки, що належать до сфери управління Держмолодьспорту, питання роботи з кадрами, виконавська дисципліна.

На завершення колегії Равіль Сафіуллін  привітав учасників зібрання з наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим і побажав міцного здоровя та успіхів у реалізації   спільних планів  в  в 2013 році.

Одночасно інформуємо що питання розвитку спорту у профспілках знаходяться на постійному контролі у керівництва ФПУ та особисто голови Федерації Юрія Кулика, зокрема питання: фінансування Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності  дитячо-юнацьких спортивних шкіл розташованих у всіх регіонах України, спільне  проведення масових спортивних заходів з фізкультурно-спортивними товариствами «Україна», «Спартак», «Колос» та збереження  державної фінансової підтримки даних ФСТ ; розвиток і утримання учбово-спортивних  баз ФПУ  у Києві, Алушті, Ялті, які використовуються для підготовки збірних команд України та проведення змагань державного рівня. Оскільки, всім цим базам поза 50 років, і вони потребують підтримки також і з державного бюджету, особливо реконструкція спортивних споруд на яких постійно тренуються  члени збірних команди України з боксу,  легкої атлетики, художньої гімнастики,  вільної боротьби,  боротьби дзю-до, фехтування, академічної греблі.

За дорученням Голови ФПУ у наступному році буде виданий спеціальний випуск  «Бібліотечки профспілкового працівника» присвячений спортивній тематиці.

Департамент розвитку профспілкового руху ФПУ