Наприкінці листопада ц.р. Федерація профспілок України  зверталась до Прем’єр-міністра України Азарова М.Я. стосовно неспроможності виконання Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності своїх фінансових зобов’язань перед застрахованими особами та страхувальниками внаслідок штучної затримки Державною казначейською службою України перерахунків страхових коштів на фінансування соціальних виплат застрахованим особам.

Це було викликано тим, що станом на 25 грудня поточного року страхувальниками та застрахованими особами не отримано 650 млн. гривень, незважаючи на наявність страхових коштів на казначейських рахунках Фонду та вчасного надання ним платіжних доручень до Казначейства, що значно загострило соціальну напругу в суспільстві, оскільки застраховані особи в деяких областях країни не отримують допомогу по тимчасовій непрацездатності з жовтня місяця. Під загрозою припинення надання соціальних гарантій опинилися більш ніж 12 млн. працюючих, а це не тільки отримання допомоги з тимчасової непрацездатності, вагітності та пологах, на поховання, а також фінансування надання санаторно-курортних послуг, часткового фінансування санаторіїв-профілакторіїв підприємств, установ, організацій (в т.ч. студентських), дитячо-юнацьких спортивних шкіл, дитячого оздоровлення та позашкільного обслуговування.

Тоді у відповідь на звернення ФПУ Уряд та Міністерство фінансів України надали доручення Казначейству про безперебійне фінансування страхових соціальних виплат. Але замість того, щоб виправити зазначену ситуацію та забезпечити належне фінансування страхувальників для виплати ними матеріального забезпечення застрахованим особам, Державна казначейська служба надала відповідь ФПУ про те, що вона має право залучати на поворотній основі кошти єдиного казначейського рахунка для покриття тимчасових касових розривів місцевих бюджетів, Пенсійного фонду та для надання середньострокових позик місцевим бюджетом, відверто нехтуючи при цьому нормами чинного законодавства щодо цільового, позабюджетного статусу коштів соціального страхування.

В свою чергу, 19 грудня п.р. Фонд звернувся до Прем’єр-міністра України Азарова М.Я. (лист - додається) з проханням негайно втрутитись у ситуацію, що склалася, та з метою уникнення подальшого загострення соціальної напруги в суспільстві, забезпечити погашення боргів перед застрахованими особами шляхом належного казначейського обслуговування фінансової системи Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Сподіваємось на позитивний результат у вирішені зазначеної проблеми.

Департамент соціального діалогу та соціального страхування ФПУ