rasschityvayut-na-gosudarstvoВраховуючи існуючі проблеми в пенсійному забезпеченні Федерація профспілок України протягом 2012 року вживала заходи з метою їх вирішення.

Насамперед ФПУ було підготовлено інформацію по ряду проблемних пенсійних питань і разом з пропозиціями по їх вирішенню в березні 2012 року було направлено Віце-прем’єр-міністру України-Міністру соціальної політики України Тігіпку С.Л. з проханням розглянути їх та розробити відповідні законодавчі та інші пропозиції по їх врегулюванню.

Протягом квітня-жовтня 2012 року неодноразово проводилися робочі зустрічі представників ФПУ з Мінсоцполітики, Пенсійним фондом та іншими міністерствами, на яких обговорювалися порушені питання та вносилися відповідні пропозиції з їх вирішення. Окремі пенсійні питання розглядалися на засіданнях Національної тристоронньої соціально-економічної ради.

Восени Мінсоцполітики було розроблено два законопроекти, якими враховано багато пропозицій ФПУ. Законопроекти погоджені Спільним представницьким органом об’єднань профспілок, схвалені Кабінетом Міністрів України і внесені на розгляд Верховної Ради України.

Відповідно до проекту Закону «Про внесення змін до деяких законів України» (реєстр. № 1117 від 18.12.2012):

- удосконалюється механізм щорічного з 1 березня перерахунку раніше призначених пенсій. До теперішнього часу з 1 березня підвищувалися розміри пенсій на коефіцієнт, який відповідає не менше 20 відсоткам зростання середньої заробі