IMG 20191030 085837

 

 

Традиційно на Чернігівщині, на початку року в системі профспілкової освіти підводяться підсумки, визначаються пріоритети роботи та складаються перспективні плани. 30 жовтня відбулося чергове засідання навчально-методичної ради Федерації профспілкових організацій Чернігівської області (НМР ФПО).

 

В форматі живої дискусії члени цього дорадчого органу обговорили низку важливих питань порядку денного. Про підсумки навчання в системі профспілкової освіти області за 2018 — 2019 навчальний рік проінформувала присутніх директор Навчально-методичного центру (НМЦ) профспілок Тетяна Осадча. Говорячи мовою сухих цифр, за рік в Центрі проведено 106 освітніх заходів за участю більше 7,5 тис. спілчан. Чернігівський НМЦ продовжує залишатися одним з осередків профспілкового навчання на всеукраїнському рівні, навчаючи десятки груп з різних куточків України та різних галузей економіки. Центр працює над розширенням кола профспілкових тренерів-викладачів для системи профспілкової освіти, в т.ч. з органайзингу, економіки, психології, інформаційної роботи, ділового мовлення та ін.

 

Про важливі завдання та пріоритетні напрямки роботи системи профспілкового навчання на 2019/2020 навчальний рік (відповідно до постанови президії ФПУ П-21-6 від 03.10.2019 року) розповів Ігор Москаленко — голова Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, голова Навчально-методичної ради ФПО. Також лідер профспілок області озвучив деякі пропозиції по вдосконаленню роботи системи профспілкового навчання. Серед них — впровадження нових програм по розвитку інформаційних компетенцій профспілкових лідерів, вдосконалення роботи по мотивації профспілкового членства, проведенню звітів і виборів. Перспективним напрямком є розширення практики використання модульного принципу складання навчальних планів Велика увага має і надалі приділятися навчанню молоді, як рушійної сили розвитку організацій.

 

В засідання взяв участь член НМР ФПО, голова Молодіжної ради Федерації профспілкових організацій Чернігівської області Віталій Копиш. Він виступив з інформацією про практику навчання молодіжного профактиву в 2019 році. Лише за останній період у співпраці з партнерськими організаціями було проведено два семінари для членів Молодіжної ради — щодо цінностей сучасної молоді та розвитку інформаційних компетенцій. Влітку відбувся вже III Чернігівський літній табір «Молодість. Активність. Профспілка». Окрім того, організація провела три тренінги в рамках проекту “Молодь Чернігівщини обирає медіаграмотне майбутнє”.

 

Після обговорення та доповнення, члени НМР схвалили план роботи навчально-методичної ради ФПО на 2019/2020 навчальний рік. Документ містить більше 30 пунктів та конкретних заходів за напрямками організаційної, методичної та інформаційної роботи.

 

IMG 20191030 085846

 

IMG 20191030 085840 

 

IMG 20191030 085901

 

 

Віталій Копиш,

м.Чернігів