85a210d796d3b59c505d98c6442ec3e661ad68d1

ЗВЕРНЕННЯ

ПРЕЗИДІЇ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ ПРОФСПІЛОК ЩОДО НЕПРИПУСТИМОСТІ ПІДВИЩЕННЯ ЦІН І ТАРИФІВ НА ЕНЕРГОНОСІЇ ТА КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ

Прем’єр-міністру України

Денису Шмигалю

Шановний пане Прем’єр-міністре!

Миколаївська обласна рада профспілок, яка об’єднує майже 120 тисяч найманих працівників різних галузей Миколаївської області, висловлює категоричний протест проти Урядової цінової політики в енергетичній сфері, яка суперечить конституційному праву громадян України на гідне життя.

З 1 січня 2021 року Кабінетом Міністрів України здійснено підвищення тарифів на газ та електроенергію для побутових споживачів. Неминучим наслідком цих рішень стало стрімке зростання тарифів на інші комунальні послуги, зокрема, на теплопостачання, водопостачання та водовідведення.

Захмарні тарифи створюють додаткове фінансове навантаження на кожну українську родину, ускладнене пандемією коронавірусної хвороби, карантинними обмеженнями, що призвели до суттєвого зменшення доходів громадян. Значна кількість працівників систематично не одержують зароблену заробітну плату – на 1 грудня 2020 року сума заборгованості із заробітної плати по Миколаївщині сягнула 57,3 млн.грн. А середній розмір пенсій в Миколаївській області – 3197 грн – не досягає фактичного розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб (3323 грн у цінах листопада 2020 року). Що вже казати про мінімальну пенсію у 1769 грн, яку на Миколаївщині отримують понад 37 тис. осіб.

МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСНА РАДА ПРОФСПІЛОК