2 472 650x410

На засіданні Міжгалузевої ради обласного об’єднання профспілок, яке відбулося 22 вересня 2020 року, голова Дніпропетровської територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості України Сергій Юнак підняв питання щодо відмови Павлоградським відділенням Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області в наданні допомоги по тимчасовій непрацездатності працівникам вугільних підприємств регіону, які мали загальні захворювання в період простою підприємств не з їхньої вини.

   Реагуючи на наявну проблему, спеціалісти виконавчого апарату облпрофоб’єднання, досконало проаналізувавши законодавчу базу, дійшли до висновку, що дії працівників відділення Фонду є безпідставними і необґрунтованими. Відповідні звернення з цього питання були надані управлінню виконавчої дирекції  Фонду соціального страхування в Дніпропетровській області та керівництву центрального апарату Фонду. Однак відповіді були негативними і, на думку профспілок, без належного обґрунтування.

    На аналогічне звернення до Міністерства соціальної політики України, в підпорядкуванні якого знаходиться Фонд соціального страхування, від міністра надійшло повідомлення, що «такі листки непрацездатності повинні оплачуватися на загальних підставах, відповідно до норм статей 22 та 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», оскільки підстави для відмови в наданні допомоги, передбачені ст. 23 цього закону, не передбачають випадків захворювань працівників в період простою підприємств».

      Зважаючи на те, що аналогічні ситуації можуть бути або вже мають місце на підприємствах інших галузей економічної діяльності, облпрофоб’єднання надіслало відповідь Мінсоцполітики з цього питання всім галузевим облпрофорганізаціям.

                                                                           Прес-центр

Облпрофоб’єднання