А6

У Міністерстві освіти і науки України відбулося засідання колегії, у якому взяла участь заступник голови Профспілки працівників освіти і науки України Любов Гарбаренко. Про це інформує офіційний сайт Профспілки працівників освіти і науки України (https://bit.ly/3p7OwM4). .

Одним з питань порядку денного колегії було питання щодо затвердження оновленого складу Центральної оглядової комісії Всеукраїнського громадського огляду-конкурсу стану умов і охорони праці в закладах освіти Міністерства освіти і науки України, яку будуть очолювати  співголови: Любов Гарбаренко – заступник голови Профспілки працівників освіти і науки України та Любомира Мандзій – заступник Міністра освіти і науки України.

Членами колегії було розглянуто та затверджено результати Всеукраїнського громадського огляду-конкурсу стану умов і охорони праці в закладах освіти Міністерства освіти і науки України 2020 року, який проводиться з метою поліпшення умов праці, дотримання нормативів з охорони праці, підвищення відповідальності за дотримання правил безпечної праці та навчання учасників освітнього процесу, що передбачено Законом України «Про охорону праці», наказом Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017 року № 1669 «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти».

Презентуючи підсумки Любов Гарбаренко зазначила, що за повідомленнями департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій та відповідних обласних комітетів і рад галузевої Профспілки, огляд-конкурс засвідчив підвищення уваги з боку керівників і профспілкових організацій закладів освіти щодо виконання заходів з охорони праці, зокрема, передбачених Галузевою угодою між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, яка вже сьогодні актуалізована та підписана на новий п’ятирічний термін та колективними договорами щодо профілактики випадків травматизму учасників освітнього процесу.

Підсумки огляду-конкурсу підтвердили необхідність і актуальність його проведення та інноваційний підхід закладів освіти до розв’язання завдань забезпечення життя і здоров’я учасників освітнього процесу – учнів, студентів та працівників.

Проведення щорічного Всеукраїнського огляду-конкурсу звертає увагу керівників закладів освіти до питань охорони праці та безпеки життєдіяльності, тому необхідно продовжувати й надалі проведення огляду-конкурсу, але було запропоновано відповідне Положення осучаснити, врахувавши оновлену нормативну базу щодо організації роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу, пропозицій від регіональних комісій.

Після розгляду цього питання на черговому засіданні Президії спільне рішення про результати та переможців огляду-конкурсу буде оприлюднено на сайтах МОН та ЦК Профспілки. 

Федерація профспілок України