Регіональна угода між обласною державною адміністрацією, обласним об’єднанням організацій роботодавців «Закарпаття» та профспілковим об’єднаннями області на 2011-2012 роки свідчить про доцільність соціального партнерства на тристоронній основі. Із 115 зобов’язань Угоди Сторонами виконано та виконуються 110 або 95,7%, частково виконуються 5. Саме про це йшла мова на засіданні обласної ради профспілок за участі соціальних партнерів - органів влади, роботодавців та профспіло.

В інформаціях голови Закарпатської облпрофради Івана Короля, заступника голови облдержадміністрації Михайла Поповича, голови обласного об’єднання організацій роботодавців «Закарпаття» Івана Костіва аргументовано було викладено позицію кожної сторони у виконанні соціально-економічних зобов’язань Угоди. Завдяки спільним діям соціальних партнерів намітилася тенденція до зростання обсягів виробництва у більшості галузей економіки, помітне пожвавлення відбувається на ринку праці, зросла заробітна плата. У січні-листопаді 2012 року середньомісячна заробітна плата в економіці області становила 2322 грн. і вдвічі перевищувала рівень мінімальної заробітної плати. Порівняно з відповідним періодом минулого року номінальна заробітна плата зросла на 14,2 відсотка, реальна заробітна плата збільшилася на 14,7 відсотка. Протягом року заборгованість з виплати заробітної плати зменшилася на 21 відсоток, або на 2,9 млн. грн. Виконані річні завдання щодо створення робочих місць та працевлаштування незайнятого населення, знизився рівень безробіття. Покращено колективно-договірну роботу, рівень охоплення працівників колективними договорами щорічно зростає. Профспілками області проводилася робота щодо громадського контролю за додержанням трудового законодавства. Торік перевірено 217 підприємств, організацій та установ різних форм власності та господарювання, виявлено 410 порушень, правову допомогу фахівців отримали 1,9 тисячі членів профспілок.

            Взаємозацікавлену розмову з питань соціального діалогу доповнили виступи учасників зібрання – голів обласних організацій профспілок працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення – Павла Ороса, автотранспорту та шляхового господарства – Олександра Вороніна, начальника головного управління праці і соціального захисту населення облдержадміністрації Віктора Мацоли, директора виконавчої дирекції обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Ігоря Сегляника, голови Ужгородської територіальної профорганізації Львівської залізниці Ярослава Афтанаса, директора обласного центру зайнятості Юрія Фущича, секретаря Ужгородської міської ради Світлани Король та інших.

В інформаціях та виступах окреслено нагальні проблеми в області та шляхи їх вирішення. Зокрема, не виконані зобов’язання Регіональної угоди щодо темпів зростання заробітної плати, спостерігається значна диференціація в рівнях нарахованої заробітної плати, залишається низькою частка оплати праці в собівартості реалізованої продукції. Майже 73 відсотки зарплатних боргів економічно активних підприємств становлять борги, що утворилися у попередньому році. Незважаючи на певне поліпшення роботи з працевлаштування населення, гострою залишається проблема безробіття, особливо в сільській місцевості, працевлаштування випускників вищих навчальних закладів та професійно-технічних училищ, осіб передпенсійного віку.

Йшлося також про проблеми у сфері житлово-комунального господарства, пасажирського автотранспорту, рівня заробітної плати та своєчасності її виплати, охорони праці, зайнятості населення, наповнення місцевих бюджетів, дотримання законодавства про працю, надання правової допомоги членам профспілок, оздоровлення працюючих, а також дітей з малозабезпечених сімей, пенсійного законодавства тощо.

            Все це знайшло відображення у прийнятій постанові про підсумки виконання Регіональної угоди за 2011-2012 роки. На черзі – обговорення та прийняття Сторонами соціального діалогу нової Угоди на 2013-2015 роки, проект якої було роздано учасникам зібрання.

            На засіданні обласної ради профспілок також розглянуто інформацію про роботу президії облпрофради у 2012 році, з якою виступив заступник голови Закарпатської облпрофради Василь Захарець.

 

На фото:

P1040158

            президія засідання обласної ради профспілок;

           

учасники зібрання;

P1040144

           

дискусію з проблемних питань ведуть голова облпрофради Іван Король, заступник голови ОДА Михайло Попович та голова обласного об’єднання організацій роботодавців «Закарпаття» Іван Костів (зліва направо

 

P1040182

 

                Фото автора

                Сергій Баранчиков,

завідувач відділу організаційно-гуманітарної роботи Закарпатської обласної ради профспілок