22 травня п.р. в приміщенні Миколаївської обласної ради профспілок, в рамках Угоди про співпрацю між облпрофрадою та відділенням НСПП в Миколаївській області, відбулось двадцять шосте заняття Громадського університету правових знань на тему: "Реалізація трудових прав через механізми Європейського суду з прав людини: досвід Миколаївщини". До участі в занятті були запрошеніпрофспілкові активісти області та представники позаштатних інституцій НСПП.

Громадський університет 26 заняття 22.05.14 023

Засідання Громадського університету розпочалось вступним словом начальника відділення НСПП в Миколаївській області Оксани Євченко, яка пояснила, що Європейський суд з прав людини як головний правозахисний орган європейської системи захисту прав людини відіграє важливу роль у відновленні порушених трудових прав громадян України.

Після вступного слова виступила Єлизавета Пернатійзаступник начальника Головного управління юстиції у Миколаївській області, представник Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини у Миколаївській області, яка розповіла присутнім на прикладі Миколаївської області про практику розгляду Європейським судом з прав людини звернень громадян України, права яких порушувалися.

Виступаюча звернула увагу на порядок звернення до Європейського суду з прав людини, на його підстави, форму і зміст. Заяви повинні бути подані проти держави, яка є учасницею Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, і не можуть бути спрямовані проти приватної особи чи неурядової організації. Крім того, Європейський суд з прав людини розглядає заяви лише після того, як заявником були вичерпані всі передбачені національною правовою системою засоби захисту своїх прав, протягом шести місяців з дня ухвалення остаточного рішення національного суду, яке не підлягає оскарженню. За кількістю поданих звернень до Європейського суду з прав людини Україна займає третє місце.

Особливу зацікавленість учасників заходу викликала інформація щодо прикладів розгляду Європейським судом з прав людини окремих звернень громадян України, які проживають на території Миколаївської області, стосовно відновлення їхніх порушених соціально-економічних та трудових прав.

Громадський університет 26 заняття 22.05.14 007

Усі бажаючі отримали вичерпні відповіді на поставлені запитання. За результатами роботи учасники заняття Громадського університету правових знань подякували організаторам за проведений захід.

 

Миколаївська обласна рада профспілок

за матеріалами Відділення НСПП в Миколаївській області

http://www.profrada.mk.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=1974:2014-05-26-06-44-43&catid=5:2011-04-15-10-13-07