trudoviy-kodeks

 

Президенту України В.Ф.Януковичу,

Народним депутатам України

 

Відкритий лист

Центрального комітету Профспілки металургів і гірників України

 

         Більше десяти років йшла робота над проектом Трудового кодексу України, який уже пройшов перше читання у Верховній Раді та був підготовлений до другого читання. Для підготовки цього проекту створювалися робочі групи, залучалися провідні фахівці і науковці, представники сторін соціального діалогу, проводилися численні заходи з узгодження позицій учасників цього процесу. Проект Трудового кодексу двічі надсилався до Міжнародної організації праці і отримав позитивні оцінки. Неодноразово цей проект розглядався Спільним представницьким органом всеукраїнських профспілок і був підтриманий Національною тристоронньою соціально-економічною радою.

         У результаті проведеної роботи в проекті Трудового кодексу збережено важливі гарантії соціального захисту працівників, досягнуто балансу прав та інтересів сторін соціального діалогу. Окремі неузгоджені позиції не можуть перекреслити основних переваг цього Кодексу.

         Необґрунтованими є деякі спроби у засобах масової інформації характеризувати його як антинародний або такий, що погіршує права і законні інтереси працюючих. Ці публікації або є замовними, або автори взагалі не знайомі зі змістом проекту.

В той же час на XI сесії VI скликання Верховна Рада України вилучила з порядку денного сесії проект Трудового кодексу України за пропозицією фракції Комуністичної партії України. Тим самим порушено ст. 21 Регламенту Верховної Ради України, якою не передбачено внесення подання від фракцій про вилучення будь-якого законопроекту з порядку денного сесії. Як з’ясувалося, проект Трудового кодексу взагалі не потрапив на розгляд до Верховної Ради наступного VII скликання, що суперечить ст. 106 Регламенту Верховної Ради України. Більше 10 років праці соціальних партнерів викинуто на смітник.

З огляду на викладене, просимо Вас, шановний Віктор Федорович і шановні народні депутати, ініціювати негайне внесення до Верховної Ради проекту Трудового кодексу в редакції, підготовленій до другого читання, та розглянути його в першочерговому порядку.

 

 

За дорученням Президії ЦК ПМГУ:

В.І.Казаченко,

голова Центрального комітету

Профспілки металургів і гірників України