kh 2

 

Продовжуючи цикл семінарів щодо актуальних питань розвитку підприємництва, 14 лютого 2013 р. Харківська обласна профспілка працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг разом з об’єднанням підприємців «Торгова єдність» провели спільний семінар з Харківським регіональним фондом підтримки підприємництва «Земельні правовідносини в 2013 р. Про виконання нових законів про РРО, електронна форма звітності».

З 1 січня 2013 р. ситуація в землевпорядній сфері кардинально змінилась. По-перше, введено дуалістичну систему реєстрації землі: спочатку проходить реєстрація земельної ділянки як земельного права, їй призначається кадастровий номер, а потім вже проходить реєстрація самого права. В результаті чого власник отримує Свідоцтво на право власності на землю. По-друге, всі землі в Україні з 1.01.2013 р. розмежовано на: державну, комунальну та приватну власність. По-третє, спрощено систему відводу земельних ділянок. Зараз проект відводу погоджується тільки державними органами Держкомзему по місцю знаходження ділянок, але в залежності від специфіки земельної ділянки можуть ще додатись органи екології, архітектури тощо.

Аби розібратись з цими нововведеннями, у семінарі взяли участь керівники та фахівці підприємств торгівлі, громадського харчування та послуг, підприємці, члени громадських підприємницьких організацій, ОПХО, журналісти.

З інформацією щодо питань порядку денного виступили:

Криницький Богдан Сергійович – начальник відділу Державної землевпорядної експертизи та контролю за додержанням ліцензійних умов ГУ Держкомзему;

Степанян Ірина Григорівна - головний спеціаліст відділу речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби ГУ юстиції в Харківській області;

Благий Сергій Анатолійович – начальник відділу контролю за РРО ДПСУ в Харківській області;

Гаврилов Сергій Миколайович – директор сервісного центру ТК «НЕО».

Семінар викликав неабиякий інтерес у членів обласної профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг. На семінарі були присутні 68 чоловік. Всі вони мали можливість поставити нагальні питання та отримати професійні відповіді щодо цих питань. Присутні також дійшли спільної згоди щодо необхідності проведення семінарів з земельних питань в подальшому.

Алла Приседська,

голова Харківської обласної профспілки працівників

і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг

 

kh 1