01

 

5 березня 2013 року на базі національного аграрного університету відбулося виїзне засідання президії Миколаївської облпрофради з порядком денним «Про досвід соціального діалогу між профкомами університету та керівництвом Миколаївського національного аграрного університету з метою вирішення соціально-економічних питань».

Сьогодні Миколаївській національний аграрний університет – один з провідних вищих навчальних закладів України, який має потужну матеріально-технічну та навчальну базу, є центром інноваційного проектування та посідає друге місце серед вищих аграрних навчальних закладів України III-IV рівнів акредитації. В 2013 році університет отримав почесне звання "Лідер сучасної науки та освіти".

Засідання президії відкрив голова Миколаївської обласної ради профспілок Юрій Толмачов. З інформаціями про співпрацю у вирішенні питань в соціально-трудовій сфері виступили: ректор національного аграрного університету В’ячеслав Шебанін, голова первинної профспілкової організації викладачів та співробітників університету Любов Степанова та голова первинної профспілкової організації студентів Олександр Біліченко.

Ректор університету В’ячеслав Шебанін підкреслив, що одним із першочергових своїх завдань адміністрація бачить піклування про гідні умови праці співробітників, навчання і роботи студентів. Не останню роль у цьому, як зазначила голова профспілкової організації викладачів та співробітників Любов Степанова, відіграє щорічна розробка спільних заходів по вирішенню питань в соціальній сфері та сфері праці, що здійснюється адміністрацією спільно з профспілковими організаціями викладачів та співробітників і студентів. Продуктивному навчальному процесу сприяє сучасне технічне обладнання. А гуртожитки МНАУ визнані одними з найкращих в Україні.

Значна увага приділяється забезпеченню належного харчування в університеті, великою мірою в цьому допомагають інноваційно-інвестиційні проекти університету у сферах м'ясо-молочного господарства та плодоовочівництва. Показово, що цінова політика в межах університету обов’язково погоджується з профспілкою.

Ще один важливий напрям, у якому тісно і продуктивно взаємодіють адміністрація та обидва профспілкові комітети – це організація відпочинку та оздоровлення колективу. Як зазначили доповідачі, минулого року вдалося оздоровити усіх бажаючих – більше ніж 120 сімей. На умовах, визначених у колективному договорі, усі співробітники університету отримують матеріальну допомогу на оздоровлення.

Не обминають увагою в університеті і культурне життя, фізичне і духовне виховання студентів. При університеті створено факультет культури і виховання, на якому займаються 860 студентів, діють близько 30 гуртків та секцій. Матеріальна підтримка роботи спортивних секцій та проведення культмасових заходів є одним із завдань студентського профкому, так само як і активна благочинна діяльність. Студенти МНАУ є волонтерами Миколаївської обласної громадської організації «Творити добро» і переконані, що рівень уваги до людей похилого віку, до дітей-сиріт – важливий індикатор добра, любові, жалю, співчуття.

Голова первинної профспілкової організації студентів Олександр Біліченко розповів про різноманітні заходи, що проводяться студентами-активістами у рамках діяльності цієї організації для реалізації проекту «Поєднання інтересів молоді та людей похилого віку», який стартував у вересні 2012 року. Крім того, студенти також піклуються про вихованців Привільненської школи-інтернату, виступаючи, наприклад, в новорічні свята «посланцями» Святого Миколая та Діда Мороза.

Ще одне дуже важливе питання, яким опікуються і адміністрація, і профспілкові організації, передусім студентський профком, – це працевлаштування студентів. Для підвищення конкурентоспроможності студентів МНАУ на ринку праці розроблено та активно діють програми практики за кордоном; для стажування студентів економічних спеціальностей створено свій банк обласного масштабу. А при студентському профкомі з 2009 року діє центр працевлаштування студентів, який пропонує власну, постійно оновлювану базу вакансій. Також реалізується, відповідно до підписаного представниками університету меморандуму, спільна програма забезпечення органами міської виконавчої влади та представниками бізнесу вторинної зайнятості студентів.

Усі основні здобутки соціального діалогу в університеті, звичайно, знаходять втілення в колективному договорі, прийняттю якого передують кілька місяців переговорів. Адміністрація та профспілкові організації контролюють реалізацію досягнутих домовленостей, сторони двічі на рік звітують про виконання колдоговору. Також, по мірі необхідності, у колективний договір вносяться зміни і доповнення.

Отже, і ректор, і голови обох профспілкових організацій МНАУ підкреслили, що адміністрація і трудовий колектив університету – єдина сім’я, де всі проблеми вирішуються спільно.

 Окрім пленарного засідання голова первинної профспілкової організації викладачів та співробітників університету Любов Степанова та голова первинної профспілкової організації студентів Олександр Біліченко провели для членів президії екскурсію по університету, ознайомили їх з роботою бібліотеки, показали музей університету, сучасні аудиторії, спортивний та тренажерний зали, студентський гуртожиток.

Члени президії одноголосно схвалили позитивний досвід соціального діалогу між профспілковими організаціями та керівництвом університету та рекомендували обласним та первинним профспілковим організаціям області застосовувати досвід взаємодії сторін соціального діалогу Миколаївського національного аграрного університету у практичній діяльності.

Голова обласної ради профспілок Юрій Толмачов висловив подяку ректору університету В.Шебаніну, головам профкомів Л.Степановій та О.Біліченко за можливість проведення виїзної президії на базі університету, відзначив ефективність соціального діалогу, активну роботу профкомів із захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілок.

 

Миколаївська обласна рада профспілок

 

02

 

03

 

04