IMG 4314

 

 

 

Вельмишановний пане Президенте України!

 

На цьогорічних виборах народ України довірив Вам свою долю на наступні 5 років. Серед Ваших виборців були і представники 5-мільйонної родини Федерації професійних спілок України. Нашими членами є люди, які офіційно працюють в усіх галузях економіки і сферах суспільного життя. Вони своєю щоденною сумлінною працею будують добробут нашої держави, сплачують податки і внески на соціальне забезпечення, плекають мир, злагоду і спокій у суспільстві.

Рада Федерації від імені своїх членів звертається до Вас із надією на те, що під Вашим керівництвом на нашу країну очікує гідне її народу майбутнє у великій європейській сім’ї.

Присяга Президента України покладає на Главу держави обов’язок всіма своїми діями боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут українського народу, обстоювати права і свободи громадян.

На жаль, сьогодні мільйони наших співвітчизників виїхали за межі України. Вони зневірились знайти в Україні гідну заробітну плату для забезпечення власного життя і життя своїх родин. Вони не бачать можливостей знайти тут належну безпеку і освіту для своїх дітей, охорону здоров’я і соціальний захист для своїх батьків, не вірять у справедливість і обов’язковість законів, не впевнені у завтрашньому дні.

Всім нам у наступні 5 років належить змінити цю ситуацію.

Основою незалежності і добробуту країни є її економічний розвиток. Необхідно зберегти існуючі та створити нові робочі місця. Ми маємо залучити до економіки інвестиції. Оновлена правова держава, вільна від корупції та свавілля чиновників, є однією з головних передумов для залучення в Україну додаткових ресурсів. Нам належить сформувати та реалізувати стратегію інноваційного розвитку вітчизняної промисловості, створити передумови для сталого, соціально відповідального підприємництва. Це завдання потребує ухвалення на рівні держави комплексу законодавчих та організаційних рішень, які не можуть бути реалізовані без належного патронату Глави держави.

Сьогодні в Україні існує величезний розрив між громадянами за рівнем статків і доходів. Близько чверті працюючого населення перебуває за межею бідності, середній клас майже знищено. Це не притаманно державі, яка свідомо прагне європейського майбутнього. Людина, яка сумлінно працює, повинна забезпечувати гідним життям себе і свою родину, вона не має отримувати принизливу допомогу від будь-кого іншого, включаючи державу. Ми не можемо далі вводити в оману себе і наших міжнародних партнерів, затверджуючи занижені прожиткові мінімуми, державні соціальні стандарти і гарантії, які не дозволяють не тільки жити, а й існувати.

Економічний ефект від зростання реальної економіки має бути спрямовано на підвищення рівня життя громадян, побудову ефективної системи охорони здоров’я, освіти, соціальне забезпечення для тих, хто його дійсно потребує, з різних причин не маючи змоги заробити на життя своєю працею. Іншими словами, ми повинні сформувати новий підхід до побудови держави, держави соціальної, держави сталого розвитку. Головне завдання – сформувати міцний середній прошарок, який зможе сам потурбуватись про себе і своїх рідних.

Безумовно, європейське майбутнє України є неможливим без чіткого дотримання прав і свобод громадян, зокрема свободи слова, волевиявлення, права на об’єднання, мирний протест, зокрема страйк, недоторканість власності, чесний та прозорий судовий захист тощо. Дотримання цих стандартів буде іншим ключовим тестом для Глави держави, за результатами складання якого суспільство даватиме оцінку його діям.

Успішність впровадження будь-якої реформи залежить від рівня її розуміння тими, на кого вона розрахована, та потребує консолідації зусиль громадян. Це досягається за рахунок постійного забезпечення ефективного діалогу між всіма учасниками цього комплексного процесу. За європейськими стандартами, соціально-економічна сфера потребує дотримання норм соціального діалогу – постійної взаємодії між державними інституціями, представниками роботодавців та найманих працівників. На жаль, протягом останніх років успішність та ефективність соціального діалогу на багатьох рівнях залишала бажати кращого. Зокрема, термінового перезавантаження та підвищення ефективності потребує діяльність Національної тристоронньої соціально-економічної ради, керівник якої з числа соціальних партнерів призначається, відповідно до чинного Закону, Президентом України. Лише ефективний соціальний діалог дозволяє швидко та ефективно реалізувати реформи у соціально-економічних сферах, а головне, об’єднати зусилля суспільства в справі їх впровадження у життя.

Вельмишановний пане Президенте, Рада Федерації професійних спілок України вітає Вас із обранням на найвищу посаду в Україні, бажає Вам міцного здоров’я та наснаги у реалізації Вашої високої місії, та запевняє Вас у підтримці Ваших ініціатив, метою яких буде покращення життя громадян нашої країни. Користуючись нагодою, вносимо пропозицію ближчим часом провести Вашу зустріч з профспілковою громадою, на якій ми готові презентувати Вам наші детальні пропозиції щодо реформування сфер, які стосуються забезпечення прав і інтересів людей праці.

 

Рада Федерації професійних спілок України

 

16 травня 2019 року