Памятник Шевченку Т.Г. Яготин 2

 

У центрі реформи з децентралізації має стояти людина, її потреби та інтереси. На цьому неодмінно наголошують профспілки, які є представниками найманих працівників та за своєю місією покликані захищати законні права трудового народу.

 

Під час формування нової системи місцевого самоврядування та утворення в містах і селах України об’єднань територіальних громад важливим є забезпечення комфортного і благополучного життя людей, адже, спроможні громади є запорукою сильної держави.

Громада – це той важіль, який наразі повинен керувати на місцях, активно співпрацюючи з органами виконавчої влади,- переконані представники територіальної громади Яготинщини Олег Шаромиговголова правління обслуговуючого кооперативу «Пчілка» села Лемешівка та Віктор Грицай, депутат Яготинської районної ради. Завдяки такій зв’язці, а також спільно з профспілками можна ефективно вирішувати нагальні питання соціально-економічного розвитку району, а також забезпечувати соціальний захист найбільш вразливих категорій населення.

 

IMG 20190910 123515

 

Нещодавно в Яготині відбулось громадське обговорення ініціативи щодо створення міської об’єднаної територіальної громади. Йшлося про майбутнє чудового краю, який має багатовікову історію, міста, що відоме кожному українцю насамперед смачною продукцію Яготинського маслозаводу. А ще цю прекрасну землю неодноразово відвідував Великий Кобзар Тарас Шевченко. Тут все дихає спогадами про нашого славетного співвітчизника – поета і художника, символу українства в усьому світі.

Біля Яготинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3 встановлено пам’ятник Т.Г.Шевченку  (на фото), погруддя Т.Г.Шевченку розташоване біля районного будинку культури на вулиці Незалежності, а також є музей «Флігель Т.Г.Шевченка», де він зупинявся під час візитів до Яготина.

 

нене

 

У місті відбудовуються церкви, площі і парки, за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам ремонтуються дороги, проводиться благоустрій стадіонів і пішохідних зон, покращується робота лікарень і учбових закладів.

 

IMG 20190910 115749

 

Навіть з’являються нові промислові підприємства. Так, на території колишнього Яготинського цукрового заводу (ТОВ "Спецтехніка") відкривається нове виробництво. Його продукція – кукурудзяний крохмаль і крохмалопродукти будуть реалізовуватися в Україні, а також підуть на експорт. За інформацією керівництва підприємства, сьогодні до нового заводу вже прийнято на роботу усіх працівників "Спецтехніки" і піднято їм заробітну плату. У перспективі, коли  завод вийде на максимальну потужність, тут планується створити  близько 200 робочих місць.

Отже, місцева громада живе і розвивається.

 

IMG 20190910 130845

 

На даному етапі важливим є розбудова в Україні місцевого самоврядування європейського зразка. Тому ОТГ мають бути наділені достатніми повноваженнями та мати ресурси для вирішення завдань заради людей.

І заради такої мети громадськість та профспілки єдині.

 

 IMG 20190910 124328

336002 original

 

 Олексій Корецький,

Спеціально для Офіційного веб-порталу ФПУ,

м. Яготин