family biz

Урядом на засіданні 26 червня ухвалено проект Закону України «Про внесення зміни до статті 4 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

Метою прийняття законопроекту є уточнення чинної норми частини четвертої статті 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", якою передбачено, що Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

СПО профспілок попередньо було розглянуто та погоджено згаданий законопроект. Суть запропонованих в ньому змін полягає у тому, щоб встановити вік для пенсіонерів - фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та мають право на звільнення від сплати за себе єдиного внеску.

Згідно з діючим законодавством, від сплати соціального внеску звільняються усі особи, що належать до названої категорії підприємців, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Однак, для різних категорій громадян пенсійний вік настає у різному віці, що залежить від багатьох чинників, зокрема, професійної діяльності, умов праці та ін. - Так прокоментував рішення Уряду перший заступник Голови СПО об’єднань профспілок, в. о. першого заступника Голови ФПУ Г.В.Осовий. На його думку, потрібно було чітко визначити вік, з досягненням якого особа-підприємець, якщо вона отримує пенсію, має право на звільнення від обов’язкових соціальних виплат.

           Запропонований законопроект визначає, що на таку пільгу матимуть право лише ті особи-
підприємці, які досягли пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України
"Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (у тексті йдеться про те, що особи мають
право на призначення пенсії за віком після досягнення ними 60 років та наявності страхового стажу
не менше 15 років), та отримують відповідно до закону пенсію.

Цей закон встановлює соціальну справедливість, – говорить Г.В.Осовий, - особа звільняється від сплати внеску у тому випадку, якщо вона досягла загальновстановленого пенсійного віку. Для чоловіків – це 60 років, для жінок - 55 і вище.

Таким чином, встановлено загальні єдині правила для всіх – в цьому полягає рівність прав і можливостей і та відповідальність перед законом. Якщо людина займається активною підприємницькою діяльність, але не бере участі у солідарній пенсійній системі, – вочевидь, вона не може претендувати на отримання від держави пенсії, і це є справедливим.

 

Інформаційно-аналітичний центр ФПУ