gaz

         Законом України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» постачання природного газу проводиться лише за умови здійснення його обліку, тобто у всіх споживачів мають бути встановлені лічильники газу.

         Відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», всі засоби вимірювальної техніки, зокрема, і побутові лічильники газу, підлягають періодичній перевірці через визначений проміжок часу – міжповірочний інтервал.

 

         До вашої уваги надаємо відповіді начальника Науково-виробничого відділу метрологічного забезпечення вимірювань тиску і кількості газів                ДП «Укрметртестстандарт» Василя Онушка на численні запити споживачів щодо повірки побутових лічильників газу.

 

         Як часто необхідно повіряти побутові лічильники газу?

         Міжповірочний інтервал побутових лічильників газу становить 5 або 8 років, в залежності від типу лічильника та виробника.

 

         Хто має платити за демонтаж, транспортування та монтаж приладів обліку?

         У відповідності до Правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.1999 № 2246, періодична повірка лічильників газу, їх технічне обслуговування та пов'язаний з такою повіркою ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж), для фізичних осіб здійснюється за рахунок газорозподільного підприємства.

 

         Коли лічильник демонтовано, за якими тарифами буде нараховуватися оплата за спожитий газ?

         На період зняття лічильника газу для проведення його періодичної/позачергової повірки та ремонту, пов’язаного з такою повіркою, або для проведення ремонту за заявою споживача газорозподільне підприємство встановлює лічильники газу з обмінного фонду.

         У разі коли замість тимчасово вилученого лічильника неможливо встановити інший, розрахунки із споживачем здійснюються залежно від середньомісячного обсягу споживання природного газу за аналогічний період попереднього року або фактичний період споживання, якщо він становить менш як шість місяців даного споживача.

 

         Якщо лічильник газу вчасно не повірений, чи є дійсними його покази? Яка відповідальність передбачена законодавством за невчасну повірку приладів обліку газу?

         У разі якщо термін повірки закінчився, а лічильник газу не повірений з вини споживача (наприклад відмова споживача у доступі до своїх приміщень, де розташовані лічильники газу, для їх демонтажу або монтажу), покази лічильника вважаються не дійсними.

         У відповідності до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» особи, винні у порушенні законодавства про метрологію та метрологічну діяльність, притягаються до дисциплінарної, цивільної, адміністративної чи кримінальної відповідальності.

 

         Щоб Ви порадили нашим споживачам?

         Хочу порадити нашим споживачам не здійснювати жодних спроб занизити покази лічильника газу, тому що це, в першу чергу, небезпечно для споживача і оточуючих та призводить до пошкодження лічильника, повір очного тавра, цілісності пломб. А штрафні санкції значно більші, ніж «зекономлені» метри кубічні.

      

 

 

 

                                                        Департамент бюджетної політики та

                                                        соціального захисту апарату ФПУ

 

(за матеріалами партнерів Всеукраїнської газети «Споживач» -                             ДП «Укрметртестстандарт», серпень 2013 р.)