kurort

 

Кабінет міністрів України на засіданні 1 серпня схвалив Концепцію Державної цільової програми розвитку туризму та курортів на період до 2022 року. У цільову програму будуть включені заходи з визначення туристичної спеціалізації регіонів, туристичного районування держави. У тому числі будуть визначені території пріоритетного розвитку туризму та його основних видів. Також програма передбачатиме створення системи розповсюдження інформації про туристичні можливості України, підвищення безпеки туристів і поліпшення якості готелів.

«Це дуже важливе рішення, тому що туризм - невід'ємна частина розвитку економіки країни, з розвитком туристичної галузі в Україні з'являються нові робочі місця, зростає імідж країни на світовій арені, - сказав перший заступник Голови СПО об’єднань профспілок, в.о. першого заступника Голови ФПУ Г.В.Осовий, який під час засідання Уряду брав участь в обговоренні цього документу. – До того ж, потреби в відпочинку та оздоровленні серед працюючих колосальні. 3 млн. людей працюють в шкідливих умовах праці, 2,5 млн. є інвалідами на виробництві чи в побуті, багато чорнобильців, людей похилого віку. Тому профспілки, підтримуючи цю Концепцію, запропонували до розробки та реалізації цієї програми долучити таких крупних операторів ринку сфери оздоровлення та туризму, як «Укрпрофоздоровниця» та «Укрпрофтур». Зі свого боку, Федерація профспілок України теж буде працювати по розробленню такої Державної програми».

Г.В. Осовий підкреслив, що це питання ставиться не вперше: ще в 2010 році ФПУ зверталась до Президента України з пропозицією стосовно забезпечення державницького підходу до збереження і розвитку санаторно-курортної системи країни. Він також зазначив, що профспілки мають зараз дуже потужну і ефективну базу для розвитку курортів та оздоровчих закладів. Щорічно в оздоровницях системи профспілок лікуються біля 400 тисяч осіб, з яких 50 тисяч – діти та понад 40 тисяч хворі, які пройшли курс відновлювального лікування в відділеннях реабілітації.

 

Інформаційно-аналітичний центр ФПУ