afl-cio

 

У вересні цього року Голова ФПУ візьме участь у роботі чергового Конгресу Американської конфедерації праці - Конгресу виробничих профспілок (AFL-CIO). Напередодні його візиту департамент міжнародної роботи апарату ФПУ підготував низку матеріалів щодо діяльності AFL-CIO. Подаємо перший з них.

 

 

Американська федерація праці - Конгрес виробничих профспілок - найбільше в США об'єднання профспілок, що об'єднує 56 національних та міжнародних профспілок, що представляють (станом на кінець 2008р.) більше 11 мільйонів робітників.

 

AFL-CIO була сформована в 1955 році, шляхом об'єднання Американської федерації праці (AFL) та Конгресу виробничих профспілок США (CIO), що відбулося після жорсткого тридцятирічного протистояння. Після об'єднання і аж до 2005 р. AFL-CIO представляла майже всіх трудящих США, що входять до профспілок. У 2005 році кілька великих галузевих профспілок вийшла зі складу AFL-CIO.

 

Найбільший галузевий підрозділ AFL-CIO - Американська федерація державних, регіональних та муніципальних працівників (AFSCME), що налічує більше мільйона членів.

 

AFL-CIO керується представниками членських профспілок, які раз на 4 роки проводять конвенцію (з'їзд) делегатів, обраних у профспілках на основі пропорційного представництва. З'їзд обирає керівний апарат об'єднання, визначає політику і бюджет профспілки.

 

До керівного складу AFL-CIO входять президент, секретар-скарбник, виконавчий віце-президент і 43 віце-президента - за кількістю членських профспілок.

 

Виконавча рада є апаратним органом, який керує об'єднанням між з'їздами. Рада збирається не менше двох разів на рік (практично - 5-6 разів на рік) і безпосередньо вирішує поточні питання управління спілкою. Крім того, Рада формує координаційні комітети за географічним чи галузевим принципом, які займаються переговорами та організацією заходів по своїх напрямках.

 

Останній з'їзд AFL-CIO відбувся в 2009 році, на ньому було обрано:

• президентом - Річарда Трумку

• секретарем-скарбником - Ліз Шулер

• виконавчим віце-президентом - Пекар Арлін Холт.

 

Утворюється також Загальна рада AFL-CIO, до складу якої входять керівники і по 4 представника від членських профспілок. До компетенції Загальної ради належить лише обговорення загальних питань. Ніяких рішень вона приймати не уповноважена.

 

Однією з пріоритетних кампаній AFL-CIO наразі є кампанія за підвищення мінімальної заробітної плати. За словами представників об'єднання, «мінімалка» не підвищувалася ось уже протягом 4 років. Зараз на розгляді в Конгресі знаходиться законопроект про її підвищення, і профспілки активно його лобіюють.

 

Департамент міжнародної роботи апарату ФПУ