zkh

 

Протягом останніх двох тижнів липня у всіх регіонах відбулися засідання робочих груп, до складу яких входять представники Держцінінспекції та територіальних відділень Антимонопольного комітету України, з питань перевірки економічної обґрунтованості тарифів на житлово-комунальні послуги, встановлених органами місцевого самоврядування.

У 5 регіонах робочі групи скликалися на засідання кожного тижня (Кіровоградська, Полтавська, Сумська, Хмельницька, Чернігівська обл.).

         У 16 регіонах на засіданнях робочих груп розглядалися розрахункові матеріали конкретних суб’єктів господарювання – виконавців послуг.

         Всього було розглянуто та проаналізовано матеріали 74 суб’єктів господарювання (далі – СГ).

За результатами розгляду матеріалів 16 суб’єктам господарювання робочою групою було рекомендовано відмінити тарифи, встановлені рішеннями органів місцевого самоврядування. Зокрема, 7 СГ у Чернігівській, 5 у Сумській, 2 у Харківській, по 1 у Запорізькій та Полтавській областях.

         11 компаніям-надавачам послуг рекомендовано  відтермінувати введення в дію тарифів у зв’язку із порушенням п. 5 ст. 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», а саме -  недотримання 15-денного терміну введення в дію рішення після оприлюднення інформації для споживачів про зміну тарифів.

         Цю вимогу було порушено у 11 випадках, в тому числі 3 у Одеській, по 2 у Донецькій, Івано-Франківській та Полтавській, по 1 у Запорізькій та Хмельницькій областях.

         У зв’язку із порушенням термінів введення тарифів вже здійснено перерахунки споживачам на 2,1 тис.грн. КП «Великоновосільківським комунхозом» Донецької області та КП «Кам’янське» с. Кам’яні Потоки Кременчуцького району Полтавської області.

         Крім того, рекомендовано зупинити  дію 2 рішень органів місцевого самоврядування до отримання висновків у Держцінінспекції щодо економічної обґрунтованості планованих витрат на житлово-комунальні послуги стосовно 2 суб’єктів господарювання – у Кіровоградській та Одеській областях.

         Ще 9 компаніям, що надають комунальні послуги, рекомендовано привести свої розрахунки у відповідність до законодавства  (Чернігівська – 4 СГ; Харківська 1 СГ, Дніпропетровська – 1 СГ, Львівська – 2 СГ, Луганська – 1 СГ), 17 суб’єктам господарювання   -  надати документи до робочої групи. 

 

Федерація профспілок України поінформувала керівників територіальних об’єднань профспілок щодо вищевказаних результатів перевірок робочими групами економічної обґрунтованості тарифів на житлово-комунальні послуги, встановлених органами місцевого самоврядування.

 

 

                                                        Департамент бюджетної політики та

                                                        соціального захисту апарату ФПУ

 (за інформаційно-довідковими матеріалами Держцінінспекції України)