КАБИНЕТ МИНИСТРОВ

 

 

Засідання Уряду, яке відбулось 21 серпня, було розпочато Прем’єр-Міністром України з оцінок того як Україна зустрічає 22-у річницю своєї незалежності. Микола Азаров зазначив, що є певні досягнення, але є багато й того, над чим ще треба наполегливо працювати.

«Над чим працюємо і над чим ще будемо працювати? Справа в тому, що незалежність – це не просто зафіксована в історії дата створення держави. Це щоденна напружена робота з розвитку і вдосконалення всіх складових сучасної держави», - наголосив Голова Уряду.

Серед головних сьогоднішніх напрацювань Микола Азаров назвав те, що починає давати результати – Державна програма активізації економіки на 2013-2014 роки. «Впевнений, що до кінця поточного року ми вийдемо на кращі економічні показники, ніж можна було прогнозувати через нестабільність наших традиційних ринків, - підкреслив він. - Свіжі дані Держкомстату підтверджують цю достатньо обнадійливу тенденцію: ми маємо за липень 2,4% зростання ВВП. Це дуже оптимістичний показник. А в цілому за 7 місяців вирівнявся показник валового виробництва в нашій країні. Експерти вважають, що нам вдалося витримати тиск світової рецесії. Зростання економіки, перш за все, забезпечують реальні проекти. Практично в кожному регіоні у другому півріччі відбудуться пуски нових виробництв, новозбудованих чи модернізованих об’єктів виробничої, соціальної сфери тощо. На економічній карті України з’являються все нові і нові підприємства, які суттєво наближають нашу країну до передових стандартів: технологій, продуктивності праці, екологічності виробництва, соціального забезпечення працівників, якості життя людей».

«Ключовим завданням на ближчу перспективу Прем’єр-Міністр бачить мотивацію вітчизняного виробництва на максимальне імпортозаміщення, - сказав заступник Голови СПО об’єднань профспілок, заступник Голови ФПУ С.М.Кондрюк, який брав участь у засіданні Кабінету Міністрів як представник профспілкової сторони. - Він навів такий приклад: в найближчі роки Україна має виробляти для власних потреб не менш 90 відсотків тепловозів і таким чином повернути собі належне місце у цій сфері економіки не тільки в Україні, але і за її межами. Взагалі постає потреба більш перспективного планування, тому Урядом розглянуто програма на 10 років, яка має суттєво підвищити рейтинг конкурентності як українських підприємств, так і економіки у цілому».

Розглядаючи цілу низку пропозицій щодо спрощення контролю за бізнесом, глава Уряду зауважив, що тривала робота щодо дерегуляції бізнесу має вже певні результати і слід задуматись про подальшу дерегуляцію, щоб це не призводило до загроз здоров’ю та безпеки людей. Він підкреслив, що дерегуляція не повинна перетворюватися в безвідповідальність, анархію лише заради прибутку окремих осіб.

При розгляді питання щодо стандартизації заступник Голови ФПУ С.М.Кондрюк звернув увагу членів Уряду на те, що спрощення, які запропоновані у відповідному законопроекті несуть потенційну загрозу правам споживачів і необхідно дуже виважено підходити до прийняття таких рішень, передбачити певний перехідний період для запровадження нової моделі стандартизації. У зв’язку з цими пропозиціями було дано доручення розглянути їх при остаточному доопрацюванні рішення Уряду.

Велику увагу під час засідання Кабміну було приділено темі запобігання необґрунтованого підвищення тарифів на ЖКГ. Прийнято рішення, що Державна інспекція має давати висновки по всім пропозиціям щодо підвищення тарифів. Прем’єр-Міністр наголосив на тому, що зараз на перше місце виходять такі локальні проблеми як необґрунтовано висока оплата прибудинкових територій, що говорить про непродуманість дій окремих місцевих органів.

Визначено, що на наступному засіданні Уряду має бути заслухано доповідь Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України про готовність до опалювального сезону.

Інформаційно-аналітичний центр ФПУ